Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Już jest – nowy „Przekrój”, a w nim jak zwykle dużo wszystkiego! Piszemy o bliskich nam wartościach, dalekiej Japonii i jeszcze dalszej Wenus. Rozmawiamy z dziećmi i mądrymi dorosłymi, przyglądamy się snom i fraktalom. Wiosenny "Przekrój", jak można go nie kupić?

Kup numer wiosenny

Wesprzyj nas

Wesprzyj Fundację Przekrój

Wesprzyj nas:

Regulamin:

Strona internetowa może udostępniać płatności elektroniczne. Dostępne formy płatności to:

a. Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro
b. Płatności online
c. Płatności mobilne BLIK
W przypadku wystąpienia konieczność zwrotu środków za transakcję dokonaną przez wpłacającego kartą płatniczą przyjmujący wpłatę dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Wpłacającego.

Najstarsze w Polsce pismo społeczno-kulturalne w 2018 r. przerodziło się w Fundację PRZEKRÓJ, niezależną organizację pozarządową. Wesprzyj nas i twórz razem z nami nową „cywilizację »Przekroju«”!

W „Przekroju” (papierowym, internetowym i w języku angielskim) znajdziesz: wywiady z inspirującymi postaciami, reportaże z najdalszych zakątków globu, wciągające opowiadania, pogłębione recenzje, przystępne teksty naukowe i refleksje na temat teraźniejszości. Doradzimy Ci, co zrobić, by próbować powstrzymać katastrofę klimatyczną i nie zwariować w coraz szybciej pędzącym świecie. Nowy „Przekrój” wyglądem, humorem i tematyką nawiązuje do tradycji czasopisma, które powstało tuż po drugiej wojnie światowej.

Z potrzeby zaopiekowania się archiwum tytułu w 2018 r. powstała Fundacja PRZEKRÓJ. Wyprowadziła ona też naszą działalność z redakcji w teren (wydarzenia kulturalne, takie jak Festiwal LABA, ogólnopolskie podróżowanie z Klubem Komediowym czy turniej rozwiązywania krzyżówek), na parkiety (Przekrój prosi do tańca), w eter (Przekrój do słuchania) oraz w przestrzeń internetową (przekroj.pl) i w świat (przekroj.pl/en). W ten sposób staramy się pielęgnować dziedzictwo „Przekroju”.

Wspieramy działania proekologiczne (Smog Wars), zaskakujące inicjatywy kulturalne (Wieloryb w Warszawie – Captain Boomer) i inne ciekawe media (Big Think), kibicujemy przedsięwzięciom filozoficznym (Festiwal Myśli Abstrakcyjnej) i literackim (festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie), a także ciekawym przestrzeniom (Otwarty Jazdów).

Planujemy kolejne akcje i projekty, które będą promować sztukę uważnego życia, budować świadomość (opierając się na rozwoju i samorealizacji człowieka oraz głębokiej ekologii), a także wspierać otwartość i odważne myślenie. W statucie szczegółowo określiliśmy naszą misję i priorytety.

Nie działamy dla zysku, więc jeśli czytasz kwartalnik, identyfikujesz się z nim i tak jak my starasz się patrzeć na życie z przymrużeniem oka, to wesprzyj nas i twórz razem z nami nową „cywilizację »Przekroju«”.

 

 

Sprawozdanie finansowe Fundacji za rok 2018

Regulamin świadczenia Usług oraz przekazywania darownizn na rzecz Fundacji PRZEKRÓJ