Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Wesprzyj nas

Wesprzyj Fundację Przekrój

Fundacja PRZEKRÓJ powstała w 2018 r. z inicjatywy Tomka Niewiadomskiego. Wyrastamy z tradycji najstarszego pisma społeczno-kulturalnego w Polsce. Dziś stajemy się nowoczesnym i holistycznym centrum dla tych, którzy chcą w sposób świadomy współtworzyć pozytywne przemiany w sobie i wokół siebie.

Nasza misja

Poprzez nasze teksty chcemy wspierać naszych Czytelników w nieustannie przeobrażającym się życiu i towarzyszyć im w pielęgnowaniu coraz pełniejszej, bardziej świadomej relacji z samymi sobą i światem zewnętrznym. W pośpiesznej współczesności pomagamy złapać oddech, poczuć własny rytm i iść dalej z uwagą, wrażliwością na siebie oraz innych. Budujemy przestrzeń sprzyjającą skupieniu, dajemy czas na głęboką refleksję i powody do radości. Tworzone przez nas treści inspirują do zmian – zarówno w naszym wnętrzu, jak i w otoczeniu. Wiedza pomaga dostrzec własną sprawczość, staje się impulsem do uznania swojego wpływu na świat. 

Chcemy dostarczać wzruszeń, które są iskrami świadomego rozwoju. Dobrze jest wiedzieć, ale na tym nie poprzestajemy, dlatego szukamy sposobów na poszerzanie horyzontów w praktyce i korzystanie z nabytej mądrości na co dzień. 

Wierzymy, że każdy może angażować swój talent, wiedzę i wyobraźnię, by współtworzyć świat bardziej zrównoważony, różnorodny oraz piękniejszy. Taki, w którym pragniemy żyć. A ponieważ najlepszą towarzyszką wzniosłych myśli jest prostota, w Fundacji PRZEKRÓJ skupiamy się na tym, co esencjonalne i podstawowe. 

Dla nas mniej naprawdę znaczy więcej. Z tego powodu w centrum naszego zainteresowania jest bliska i pełna szacunku relacja z Ziemią oraz ze wszystkimi zamieszkującymi ją istotami. Pielęgnujemy świadomość tego, jak silnie i na różne sposoby jesteśmy związani z przyrodą, żywiołami, a także naturalną obfitością. Skupiamy się na dobrym oddychaniu, zdrowym i organicznie powstającym jedzeniu, życiodajnym ruchu, mądrości roślin, równowadze umysłowej, szacunku i wdzięczności oraz pogodzie ducha. Niemal wszystko, czego potrzeba do dobrego życia, człowiek ma w sobie. Staramy się więc ten potencjał dostrzegać i lepiej go rozumieć, ale też rozwijać i pielęgnować. 

Lubimy się uczyć i cieszy nas ogrom wciąż niepoznanego. Nigdy przecież nie jest za późno na zachwyty czy olśnienia. Dlatego zapraszamy do współpracy wybitnych ekspertów, praktyków oraz artystów żyjących w różnych częściach świata, rozmaitych kulturach i filozofiach. Ich doświadczenia, mądrość i opowieści przekazujemy w lekkim stylu, z dbałością o formę, a także umiłowaniem detalu. W ten sposób odzwierciedlamy to, jak natura oraz sztuka dążą do piękna w najdrobniejszych szczegółach i swojej kosmicznej złożoności. 

Nasze działania

W „Przekroju” za słowami idą czyny. Dlatego my też zmieniamy się i otwieramy nowe sfery działalności. 

Przygotowujemy ilustrowany kwartalnik drukowany oraz multimedialne magazyny internetowe w języku polskim i angielskim. 

Inicjujemy i tworzymy projekty artystyczne, akcje edukacyjne, a także działania społeczne – jesteśmy obecni wszędzie, gdzie życie rozkwita, inspiruje i zmienia nas na lepsze. 

Nie działamy dla zysku, więc jeśli czytasz kwartalnik, identyfikujesz się z nim i tak jak my starasz się patrzeć na życie z przymrużeniem oka, to wesprzyj nas i twórz razem z nami nową „cywilizację »Przekroju«”.

Wesprzyj nas:

Regulamin:

Strona internetowa może udostępniać płatności elektroniczne. Dostępne formy płatności to:

a. Karty płatnicze: Visa, Visa Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro
b. Płatności online
c. Płatności mobilne BLIK
W przypadku wystąpienia konieczność zwrotu środków za transakcję dokonaną przez wpłacającego kartą płatniczą przyjmujący wpłatę dokona zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Wpłacającego.