Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Chodzenie boso, zwłaszcza w naturze – po trawie lub polnych ścieżkach – to ważny wątek w tradycyjnej ...
2020-06-19 10:00:00
zdrowe życie

Witamina Z (ziemia)

zdjęcie: Gabby Orcutt/Unsplash
Witamina Z (ziemia)
Witamina Z (ziemia)
Czyta się 1 minutę

Chodzenie boso, zwłaszcza w naturze – po trawie lub pol­nych ścieżkach – to ważny wątek w tradycyjnej medycynie chińskiej (TMC), wedle której stopy są refleksologicznym odbiciem całego organizmu i wszystkich narządów. Na 1/3 wysokości stopy, w zagłębieniu między poduszkami pod palcami znajduje się ważny punkt K1, odpowiedzialny za nasze uziemienie. Zgodnie z TMC ten punkt łączy nas z ziemią i pozwala na swobodny przepływ i wymianę energii.

Według TMC kontakt bosych stóp z podłożem, ale też pływanie, a nawet chodzenie boso po mieszkaniu, jest ważnym elementem dbania o siebie, zwłaszcza w momentach wzmożonego napięcia i stresu. Wystarczy na 20 minut dziennie uwolnić stopę z buta i pochodzić boso, a poziom napięcia spadnie, rytm serca zwolni, nastąpi uspokojenie myśli, dzięki czemu ciało osiągnie stan relaksu i harmonii, bez którego trudno zachować zdrowie i równowagę psychiczną.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!