Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Już jest – nowy „Przekrój”, a w nim jak zwykle dużo wszystkiego! Piszemy o bliskich nam wartościach, dalekiej Japonii i jeszcze dalszej Wenus. Rozmawiamy z dziećmi i mądrymi dorosłymi, przyglądamy się snom i fraktalom. Wiosenny "Przekrój", jak można go nie kupić?

Kup numer wiosenny

Przekrój
Chodzenie boso, zwłaszcza w naturze – po trawie lub polnych ścieżkach – to ważny wątek w tradycyjnej ...
2020-06-19 10:00:00
zdrowe życie

Witamina Z (ziemia)

rysunek z archiwum nr 702/1958 r.
Witamina Z (ziemia)
Witamina Z (ziemia)
Czyta się 1 minutę

Chodzenie boso, zwłaszcza w naturze – po trawie lub pol­nych ścieżkach – to ważny wątek w tradycyjnej medycynie chińskiej (TMC), wedle której stopy są refleksologicznym odbiciem całego organizmu i wszystkich narządów. Na 1/3 wysokości stopy, w zagłębieniu między poduszkami pod palcami znajduje się ważny punkt K1, odpowiedzialny za nasze uziemienie. Zgodnie z TMC ten punkt łączy nas z ziemią i pozwala na swobodny przepływ i wymianę energii.

Według TMC kontakt bosych stóp z podłożem, ale też pływanie, a nawet chodzenie boso po mieszkaniu, jest ważnym elementem dbania o siebie, zwłaszcza w momentach wzmożonego napięcia i stresu. Wystarczy na 20 minut dziennie uwolnić stopę z buta i pochodzić boso, a poziom napięcia spadnie, rytm serca zwolni, nastąpi uspokojenie myśli, dzięki czemu ciało osiągnie stan relaksu i harmonii, bez którego trudno zachować zdrowie i równowagę psychiczną.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Monika Waraxa

Artystka. Między 2014 a 2016 r. mieszkała i pracowała w Pekinie. Swoje prace pokazywała m.in. w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, CSW Łaźnia i w Polskim Instytucie w Berlinie. Fascynuje się tym, czego nie widać.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!