Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Miodowa maseczka jest niezwykle odżywcza dla cery. Nawilża, koi podrażnienia, ma właściwości bakteriobójcze ...
2022-03-18 09:00:00
zdrowe życie

Miód nie tylko na serce
Przepis na miodową maseczkę do twarzy

zdjęcie: Dino Giordano/Flickr (CC BY 2.0)
Miód nie tylko na serce
Miód nie tylko na serce

Miodowa maseczka jest niezwykle odżywcza dla cery. Nawilża, koi podrażnienia, ma właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Zamiast kupować, zróbcie ją sami w domu.

Czyta się 2 minuty

Miodowa maseczka

Podstawowe składniki i proporcje to:

70% miodu
20% oleju
10% wyciągu alkoholowego
kropla ulubionego olejku eterycznego

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Wybierzcie miód wedle uznania; z olei polecam konopny tłoczony na zimno, który nadaje się do cery każdego rodzaju; sprawdzą się również dobrej jakości słonecznikowy lub oliwa z oliwek. Warto spróbować wyciągu alkoholowego na bazie roślinnej (np. nagietka, jasnoty, jarzębiny lub brzozy). Jeśli nie macie wyciągów, zwiększcie udział oleju do 30%.

Przykładowa maseczka: 35 g miodu, 10 g oleju, 2,5 g wyciągu z nagietka, 2,5 g wyciągu z brzozy oraz kropla olejku cedrowego.

Uwaga! Do kosmetyków przeznaczonych do twarzy nie dodajemy olejków cytrusowych (pomarańczowego, cytrynowego), a także goździkowego. Prawie wszystkie olejki wytwarzane z cytrusów zawierają furanokumaryny, więc są fotoalergiczne. Olejki korzenne, szczególnie goździkowy, mają działanie rozgrzewające i często podrażniają wrażliwą skórę twarzy.

Maseczkę nakładamy na 15 minut.

Data publikacji:

Dominika Bok

Kilka lat temu przeniosła swoje zainteresowania na pola i łąki. Kulturę zamieniła na naturę. Kiedyś bardziej etnografka, dziennikarka, redaktorka, archiwistka i animatorka kultury. Dziś hafciarka i zielarka, dyplomowana rolniczka, amatorsko mistyczka. Strach pomyśleć, co będzie dalej. Instagram: @yume_sen_marzenie.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!