Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Jak przebiec w ciągu roku trzy maratony, nie ruszając się zza biurka
2017-04-21 07:00:00

Kalkulator sportowo-emocjonalny

Kalkulator sportowo-emocjonalny

Albo świąteczne obżarstwo ma się lepiej niż przedświąteczny post, albo rejony dietetyczne pozostają najczulszą częścią naszych sumień. Do takich wniosków można dojść, słuchając poświątecznych westchnień w biurowych kuchniach i przy automatach z kawą. Doczłapawszy stamtąd do komputera, znalazłam cytat przynoszący ulgę sumieniu i nadzieję ciału. Coś dla tych, którzy nie tylko nie przestrzegają diety, ale w dodatku nadal nie biegają ani nie chodzą na siłownię. Albo mają mocne postanowienie, żeby przestać:

„Jeśli pracując przed komputerem, możesz stać choćby przez godzinę w trakcie całego dnia pracy, spalasz dodatkowe 60 kalorii, a do tego zmniejszasz zagrożenia związane z pozostawaniem w pozycji siedzącej. Być może ten wynik nie wydaje się zbyt imponujący, ale w ciągu pięciodniowego tygodnia pracy zsumuje się to do 300 kalorii, a w ciągu roku da więcej niż 10 000 kalorii. To równie dużo jak podczas trzech biegów maratońskich” – piszą Anders Hansen i Carl Johan Sundberg w książce Projekt zdrowie. Szwedzki poradnik inteligenta.

Oczywiście szwedzcy lekarze nie namawiają do tego, żeby się zza biurek nie ruszać. Przeciwnie, zachęcają do aktywności. Na szczęście wystarczy pół godziny dziennie.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!