Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Do medytacji jesienią zachęca
2017-09-19 00:00:00
Dla głowy i ciała

Dwie jesienne medytacje

zdjęcie: Jannik Kiel/Unsplash
Dwie jesienne medytacje
Dwie jesienne medytacje
Czyta się 2 minuty

Z kolorem

Wpierw usiądź, połóż się wygodnie, ale też przytomnie, godnie. Następnie po kolei wyobraź sobie różne kolory: czerwony, niebieski, zielony, żółty, biały, pomarańczowy. Z czym ci się każdy z nich kojarzy? Z jakimi emocjami, nastrojami? Który kolor związany jest z twoim obecnym nastrojem? Zobacz, czy możesz sobie wyobrazić inne kolory. Co one w tobie powodują? Pomyśl o tym, który kolor jest w tym momencie najbardziej ci przyjazny. Może daje ci poczucie bezpieczeństwa, wsparcia. Wyobraź sobie, że ten wspierający kolor przenika cię, łagodząc i krzepiąc całe twoje ciało.

Z lękiem

Ćwiczenie zawsze zaczynamy od fizycznego ugruntowania się, doświadczając, jak mocno osadzeni jesteśmy na ziemi. Czując podłoże, oparcie, ubranie na ciele, ciało i różne jego doznania. Czując swój naturalny oddech. Niezależnie od tego, co będzie się dziać w trakcie ćwiczenia i poza nim.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Gdy już poczujesz się fizycznie osadzony, pomyśl o tym, co powoduje twój lęk. Czy to lęk przed śmiercią? Przed porażką? Przed stratą czegoś lub kogoś? Możesz wyobrazić sobie ten lęk w formie koloru, kształtu, światła, chmury. Że jest w tobie. A następnie na wydechu, wydychając go, wyobrazić sobie, że idzie dalej w przestrzeń, aż w kos-mos, całkowicie się rozpuszczając i pozostawiając jedynie czyste powietrze.

I ponownie robiąc wdech, tym razem wyobraź sobie, że wdychasz to oczyszczone powietrze niczym poczucie ulgi. Wdychasz je do całego ciała, tak jakby je oczyszczało, rozpuszczało wszelkie jego napięcie. Rozluźniamy mięśnie całego ciała, zaczynając od mięśni twarzy. Czując, jak ciało się jeszcze bardziej osadza i uspokaja.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!