Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
A jednak… zawsze może być gorzej!
2018-05-07 07:00:00

Kalendarium czarnowidza (7 – 13 maja)

Kalendarium czarnowidza (7 – 13 maja)

7 maja 558 r.

Podczas trzęsienia ziemi zapada się kopuła bazyliki Hagia Sophia w Konstantynopolu. Cesarz Justynian Wielki nakaże ją odbudować, a dzięki temu świątynia stanie się jeszcze wyższa – przekroczy 55 metrów. Ile mądrych głów połamie sobie zęby, próbując wznieść coś bardziej okazałego.

8 maja 1958 r.

Premiera słynnego Horroru Drakuli z Christopherem Lee. To będzie początek długiego i popularnego cyklu. Tego Drakuli nie da się zabić!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

9 maja 1835 r.

Pierwsi czytelnicy Baśni Andersena budzą się po nieprzespanej nocy. Pytanie, czy się tak zaczytali, czy przestraszyli.

10 maja 1503 r.

Krzysztof Kolumb odkrywa Kajmany. Kont banksterów tam jeszcze wtedy nie było.

11 maja 1830 r.

Julian Ursyn Niemcewicz odsłania pomnik Mikołaja Kopernika, ufundowany przez Stanisława Staszica. Obaj – Niemcewicz i Staszic – byli wolnomularzami. Tylko patrzeć, jak teoria Kopernika też okaże się masońskim wymysłem…

12 maja 1994 r.

Podczas festiwalu filmowego w Cannes pokazane zostaje Pulp Fiction Quentina Tarantino. Ale prawdziwy skandal wybuchnie dopiero jedenaście dni później, gdy zgarnie Złotą Palmę.

13 maja 1940 r.

Nowy brytyjski premier Winston Churchill zapowiada w przemówieniu, że ma swoim rodakom do zaoferowania tylko „krew, znój, łzy i pot”. Polityk, a nie kłamał.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!