Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Kiedyś to było źle, ale teraz jest gorzej.
2018-03-05 07:00:00

Kalendarium czarnowidza (5 – 11 marca)

Kalendarium czarnowidza (5 – 11 marca)

5 marca 1971 r.

Grupa Led Zeppelin po raz pierwszy zagrała na koncercie słynny utwór Stairway to Heaven. Początkowo piosenka nie zrobiła na fanach wielkiego wrażenia. Ale kto mówił, że będzie łatwo? W końcu to „SCHODY do nieba”.

6 marca 1953 r.

Świat obiega wieść o zgonie Stalina. W jej cieniu pozostaje informacja o śmierci prawdziwego geniusza z Rosji: kompozytora Sergiusza Prokofiewa.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

7 marca 1815 r.

W Warszawie odbywa się uroczysta prezentacja pełnego sześciotomowego wydania Słownika języka polskiego Samuela Bogumiła Lindego. Językoznawca pracował nad nim siedem lat. Dziś wystarczy parę miesięcy, by w miejsce rodzimych wyrazów wprowadzić do polszczyzny rozmaite „destynacje”, „iwenty”, „szopingi”...

8 marca 1617 r.

We Włoszech przychodzi na świat człowiek, który w 1648 r. wypuści nad Warszawą latającego smoka, czyli wynalazca i konstruktor Liwiusz Burattini. Smok – a właściwie niewielka machina latająca w jego kształcie – nie poleci jednak daleko. A Burattini przejdzie do historii jako… fałszerz pieniędzy.

9 marca 1888 r.

Umiera niemiecki cesarz Wilhelm I Hohenzollern. Jego następcą zostaje Fryderyk III. Władzą nie nacieszy się długo – umrze po zaledwie 99 dniach rządów.

10 marca 1970 r.

W tajnym radzieckim laboratorium medium Nina Kułagina wstrzymuje bicie serca żaby – rzekomo siłą swego umysłu. Najwyraźniej wstrzymała też pracę mózgów badaczy zdolnych uwierzyć w takie paranaukowe cuda.

11 marca 1986 r.

Minęło milion dni od założenia starożytnego Rzymu. Ależ ten czas leci…

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!