Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
O szokującej publikacji znanego politologa i felietonisty Mariana Szukalskiego równie szokujące rzeczy ...
2021-12-10 09:00:00
książka

„Zwyczaje pogrzebowe nowej lewicy” – recenzja

„Zwyczaje pogrzebowe nowej lewicy” – recenzja
„Zwyczaje pogrzebowe nowej lewicy” – recenzja

Szokująca publikacja znanego politologa i felietonisty Mariana Szukalskiego omawiająca praktyki kultowe coraz częściej spotykane w środowiskach współczesnej lewicy.

Czyta się 2 minuty

Według Szukalskiego lewica – na wzór dawnych pochówków melanezyjskich – grzebie zwłoki swoich liderów i liderek w pozycji pionowej, z głową tuż pod ziemią. Nad nią rozpala się ogień, któremu nie pozwala się wygasnąć przez wiele miesięcy. Uzyskana w ten sposób czaszka uznawana jest za źródło świętej mocy i inspiracji. Co 20 lat moczy się ją w ziołowych naparach (tego rodzaju kąpiel ma rzekomo regenerować witalność kości). Politolog wyjaśnia oczywiście, że przywódców zachodniej lewicy wciąż zmarło zbyt mało, aby można było przeprowadzić szersze badania ich czaszek. Twierdzi jednocześnie, że dysponuje mocnymi dowodami na rzecz tej teorii, choć nie chce ujawniać nazwisk swoich informatorów. Jego zdaniem do Polski podobne zwyczaje mieli wprowadzić przywódcy SLD.

Marian Szukalski. Wydawnictwo Blaga, 2021

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!