Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Ciesz się latem!

Letni „Przekrój” dostępny w sprzedaży! W nowym numerze piszemy o szacunku dla wszystkich istot – ludzkich i pozaludzkich. Ponadto zastanawiamy się nad zmierzchem antropocenu, poznajemy południe Afryki i zgłębiamy temat ego: czym tak naprawdę ono jest i jak je poskromić?

Kup letni „Przekrój”

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Jak się nie smucić, spędzając wakacje w mieście? Jak opalać się zdrowo? Jak znaleźć przyjaciela ...
2018-06-13 00:00:00
Pytania na lato – 3/2018

Jak się nie smucić, spędzając wakacje w mieście?

Należy oszukać ciało, co pociągnie za sobą zmianę świadomości. Ubierajmy się, jakby była zima: puchowa kurtka, swetry, kożuch, śniegowce, czapka i rękawice. Kiedy już nabierzemy przekonania, że to właśnie ta nieprzyjemna pora roku, nie będzie nam żal, że spędzamy ją w miejskich murach!

Jak opalać się zdrowo?

Lubimy słońce, ale promienie UV mogą stanowić zagrożenie dla naszej skóry. Co robić? Logiczne rozwiązanie to pozbycie się źródła problemu – w tym przypadku skóry. Obedrzyjmy się z niej i cieszmy słonecznymi kąpielami bez strachu!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Jak dobrze wybrać miejsce na wakacje?

Wiele osób godzinami siedzi przed komputerem, wybierając miejsce na wyjazd. Co robić – we wszystkie miejsca, nad którymi myś­limy, trzeba najpierw pojechać. Internetowy opis nigdy nie zastąpi wizji lokalnej, po powrocie do domu łatwo dokonamy wyboru, jadąc po prostu tam, gdzie się nam najbardziej podobało!

Jak szybko nauczyć się pływać?

Częstą letnią aktywnością jest pływanie. Co robić, jeśli tego nie umiemy, a nie mamy czasu na długie kursy? Należy, jak mówi przysłowie, rzucić się na głęboką wodę. W tym celu wypływamy łódką lub kajakiem na środek jeziora/rzeki/morza/stawu, po czym wyskakujemy z łódki, rzucając się na głęboką wodę. Jeśli nie utoniemy, nauka będzie błyskawiczna – ratujące się przed śmiercią ciało instynktownie opanuje pływackie ruchy.

Jak walczyć z upałami?

Zmorą lata są nadmierne upały. By dać im radę, sprawmy sobie zwierzę, które będzie je znosiło jeszcze gorzej niż my. Może to być niedźwiedź polarny, zając polarny, lis polarny, mors albo pingwin. Widok cierpienia nienawykłego do upałów pupila sprawi, że na własne dolegliwości spojrzymy z o wiele większym dystansem!

Jak znaleźć przyjaciela na lato?

Lato to taki czas, w którym chciałoby się mieć przyjaciela. Aby go znaleźć, zapoznawajmy się z kolejnymi osobami, bądźmy uprzejmi, uśmiechnięci i otwarci, zapraszajmy na kawę bądź lemoniadę, dyskutujmy o serialach i podróżach, spacerujmy, chodźmy do zoo lub na basen – aż w końcu jedna z tych osób okaże się naszym przyjacielem na lato!

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!