Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Jak uchronić się przed jesienną chandrą podpowiada trio
2017-09-19 00:00:00

Pytania jesienne – 4/2017

ilustracja: Cyryl Lechowicz
Pytania jesienne – 4/2017
Pytania jesienne – 4/2017

Andrzejki – jak skutecznie wróżyć? 

Generalna zasada wszelkiej dywinacji brzmi: im później, tym lepiej. Najskuteczniejsze są wróżby po wydarzeniu czy sytuacji, których wróżba dotyczy. Na przykład właściwe numery Lotto najprecyzyjniej da się przewidzieć po losowaniu, wróżby dotyczące zaś tzw. szczęścia w życiu najlepiej uskuteczniać na łożu śmierci zainteresowanego. 

Zaduszki – jak wspominać zmarłych, których za życia niespecjalnie lubiliśmy? 

Osoby niezbyt sympatyczne bądź takie, które w ten czy inny sposób zalazły nam za skórę, najwłaściwiej wspominać w okolicach podbiegunowych, na pustyni, w Rowie Mariańskim, na wielkim klifie podczas sztormu, upewniając się oczywiście wcześniej, że nikt nas nie obserwuje. Wtedy dopiero będziemy mogli szczerze i od serca podziękować zmarłemu za wszystko, czego za życia dokonał.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Jak świętować 11 listopada? 

Radośnie.

Wykopki – jak wykopać dużo ziemniaków i się nie pobrudzić? 

Najlepiej użyć semtexu, C4 bądź trotylu, choć zwykły proch też da radę. Zapalnik dobieramy wedle uznania, jednak wybór warto skonsultować z mieszkańcami danej wsi (w poszczególnych regionach stosuje się zgodnie z tradycją różne zapalniki). Pamiętajmy o bezpiecznej odległości od miejsca wybuchu i rękawicach do zbierania porozrzucanych ziemniaków (bądź ich pozostałości). 

Halloween – świętować czy nie świętować? 

Jeśli jesteś hodowcą dyni – świętować koniecznie, ewentualnie przekonując sceptycznych tradycjonalistów o prasłowiańskich korzeniach święta: „Już Mieszko II przebierał się tego dnia za strzygę…” etc. Jeśli zaś nie zależy ci na dyniowym rynku zbytu, możesz zdać się na przypadek i rzucić monetą. 

Mikołajki – jak rozpoznać prawdziwego Mikołaja?

Po dowodzie osobistym. Jeśli osoba podająca się za Mikołaja ma w dowodzie wpisane „Piotr”, „Albert” czy „Klaudyna”, to bez wątpienia jest to oszust! Jeśli zaś w dowodzie widnieje „Mikołaj”, to mamy do czynienia z prawdziwym Mikołajem.

Jak uchronić się przed jesienną chandrą?

Najlepiej za całe życiowe oszczędności kupić złoto i wystroić nim mieszkanie. Wtedy niestraszne nam będą plucha, szadź i gołoledź – u siebie w domu będziemy mieli złotą polską jesień!

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!