Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Wciągnęliśmy się z narzeczoną w serial. Każdego dnia niecierpliwie czekaliśmy na wieczór, ...
2018-03-19 00:00:00

Najkrótsze nowelki – 2/2018

Najkrótsze nowelki – 2/2018

Krokusy

Przyszła wiosna – czas krokusów. Wybrałem się na spacer do Łazienek, szukając pierwszych kwiatów. Obszedłem pół parku, ale krokusów nie było. Wróciłem do domu i zmęczony położyłem się spać. Czy krokusy jeszcze nie zakwitły, czy też wszystkie były w tej drugiej połowie Łazienek, której nie przeszukałem? Nie wiem.

Lalki i ludzie

Przez długie lata bałem się ludzi. Lęk był tak przemożny, że zatrzymał mnie w domu na dobre; myśl o jakichkolwiek kontaktach z innymi stała się nierealna. A jednak! Przyszedł czas, kiedy postanowiłem to zmienić. Przez Internet zamówiłem lalki, żołnierzyki, gumowe ludziki. Trenowałem na nich rozmaite modele interakcji, podkładałem im głosy, kłóciłem się z nimi, byłem asertywny, uprzejmy, ujmujący. W końcu, gotowy na wszystko, wyszedłem na zewnątrz. Niestety, ludzie wyglądali i zachowywali się zupełnie inaczej niż moje lalki. Szybko uciekłem do domu i więcej go już nie opuściłem.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

ilustracja: Gosia Herba
ilustracja: Gosia Herba

W pizzerii

W sobotę wybrałem się na obiad do pizzerii. Jako że miałem chęć na coś ostrego, zamówiłem diavolę z dodatkowym pieprzem. Pierwszy kęs – i nic nie czuję. Poprosiłem o doostrzenie pizzy papryczkami habanero, dorset naga i trinidad scorpion butch T. Wciąż nic, jakby pizza nie miała smaku. Dokupiłem kubeł świeżych papryczek i butelkę tabasco. Gryzłem i popijałem, obficie krwawiąc, a jednak do samego końca nic nie poczułem. Trudno mi polecić tę pizzerię amatorom ostrych smaków!

Serial

Wciągnęliśmy się z narzeczoną w serial. Każdego dnia niecierpliwie czekaliśmy na wieczór, żeby obejrzeć kolejny odcinek. W pracy wysyłaliśmy sobie SMS-y i wiadomości na czacie, komentując rozwój wydarzeń i przewidując, co będzie dalej. Po skończonym sezonie od razu zaczynaliśmy następny. Aż serial skończył się na dobre. Szybko zorientowaliśmy się, że poza nim nic nas nie łączy, i rozstaliśmy ze sobą.

Smartfon

Skończyła mi się umowa, dostałem więc od operatora nowego smartfona. Gdy oglądałem go na wystawie, wydawał mi się nowoczesny i elegancki. Kiedy jednak w domu odpakowałem go z pudełka, okazał się wielkim, nieporęcznym aparatem z tarczą numerową i poskręcanym jak sprężyna kablem dyndającym ze słuchawki. „Co do jasnej cholery!” – pomyślałem. Poszedłem wymienić go w salonie na upatrzony wcześniej model. W salonie zaległa mgła.
 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!