Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Mniejszych nie ma! Tylko w „Przekroju”: najkrótsze nowelki kolektywu
2021-09-17 09:00:00

Najkrótsze nowelki – 4/2021

Najkrótsze nowelki – 4/2021
Czyta się 2 minuty

Tytoń

Zapalając kolejnego papierosa, pomyślałem: „Czy nie za dużo ostatnio palę?”. Zaciąg­nąłem się i… doznałem wizji. W przerażającej pustce Wielki Tytoń zastanawiał się, czy nie wypełnia ostatnio zbyt wielu ludzi. „Cholera, muszę to ograniczyć” – powiedziałem, kiedy wróciła mi świadomość. Papieros w moich palcach pokiwał z aprobatą.

Schody

Wczesna jesień to doskonały czas na zwiedzanie Włoch. Jeszcze ciepło, a już bez tłumu turystów. Rzym najbardziej lubię w pierwszej połowie października. Zachodzące słońce rzuca ciepłe promienie na urokliwe placyki, pinie pachną spełnieniem niedawnego lata… Wchodziłem właśnie po Schodach Hiszpańskich, żeby się temu wszystkiemu przyjrzeć, gdy nagle poślizgnąłem się i spadłem – turlając się i odbijając od kamieni – na sam dół. Łup! Ból był nie do zniesienia, na szczęście wkrótce straciłem przytomność.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Wyjazd

Najgorsze w wyjazdach jest to zamartwianie się, czy wszystko zrobiliśmy jak trzeba: czy zamknęliśmy drzwi i okna, wyłączyliśmy żelazko, opłaciliśmy rachunki… Myślałem o tym wszystkim, szykując się do podróży poślubnej z moją ukochaną. Walizki były już spakowane, hotele zabukowane… Jednak nie mogłem sobie pozwolić na tak silny stres związany z wyjazdem. Zostaliśmy w domu. Do rozwodu doszło kilka miesięcy później.

Reality show

Też tak czasem macie? Podejrzewacie, że żyjecie w jakimś programie telewizyjnym, jak w filmie Truman Show z Jimem Carreyem? Ostatnio to poczucie dopadło mnie tak silnie, że szukałem kamer w moim mieszkaniu. Zacząłem rozkuwać ściany, pędziłem przed siebie, chcąc dotrzeć do kresu mojego sztucznego „świata”. W końcu jacyś umundurowani ludzie zaprowadzili mnie z powrotem do mojego życia. Do dziś nie wiem, czy byli to policjanci, czy ochroniarze ­reality show, w którym być może występuję.

Opiekunka

Na czas jesiennego urlopu – tydzień nad polskim morzem – wynająłem opiekunkę do moich dwóch kotków. Miała przychodzić raz dziennie, karmić je i wysyłać mi zdjęcia. Przez pierwsze dni nieco obawiałem się, czy zaufałem odpowiedniej osobie. Zdjęcia kotów były nieostre, kto wie, czy są szczęś­liwe i dobrze karmione? Później przestałem o tym myśleć. Relaksowałem się i wdychałem jod. Polubiłem ten domek, tę plażę. Kupiłem nowe meble, zakochałem się we właścicielce smażalni ryb. Nigdy więcej nie wróciłem do Warszawy.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!