Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Trzy najkrótsze nowelki przedstawia kolektyw
2016-12-19 00:00:00

Najkrótsze nowelki – 1/2017

Najkrótsze nowelki – 1/2017
Najkrótsze nowelki – 1/2017

Nowelka asertywna

Pierwsza w nocy, na drugim piętrze głośna impreza. Nie wytrzymuję, wkładam kapcie, wychodzę na klatkę, idę na to drugie piętro, pukam. Otwiera mi jakiś pijany człowiek, krzyczy: „O kurde, facet w piżamie!” – po czym zamyka drzwi. Stoję chwilę w milczeniu, rozważając możliwości, w końcu wracam do siebie, zdejmuję kapcie, kładę się do łóżka i staram się zasnąć.

Zasłyszane w tramwaju

Dziś, piętnastka, dwie. Jedna dobrze po pięćdziesiątce, korpulentna, druga sporo młodsza (córka?), modnie ubrana. Przysunąłem się, żeby lepiej słyszeć. Niestety, natychmiast potem wysiadły.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Przygoda w pociągu

Pociąg z Krakowa do Warszawy, dwóch. Jeden typu „wąsacz w pociągu”, szary T-shirt, ciężkie spojrzenie, tanie piwo w siatce i wąsy. Drugi stary, w fularze, czyta „Tygodnik Powszechny”, krótko mówiąc, inteligent. Chyba się nie znają. Wstaję na Wschodnim, mówię: „Do widzenia”, wąsaty odpowiada: „Do widzenia”, inteligent też.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!