Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Kilka krótkich nowelek, w sam raz na zimowy dzień!
2020-12-11 09:00:00

Najkrótsze nowelki – 1/2021

Najkrótsze nowelki – 1/2021
Czyta się 2 minuty

Jedzenie z dostawą

Tego dnia byłem bardzo głodny, a pogoda nie zachęcała do zakupów spożywczych. Zamówiłem więc jedzenie z dostawą. Po 40 minutach – dzwonek do drzwi. Na korytarzu ujrzałem pojemnik z zamówioną potrawą oraz, obok niego, małe łóżeczko. O co chodzi? Ano tak! Musiała zajść pomyłka i dostarczono mi jedzenie z dostawką!

Hokej

„Zagrajmy po pracy w hokeja” – zaproponował Marek podczas przerwy obiadowej. „Dobra!” – odpowiedziałem entuzjastycznie, bo od lat uwielbiałem tę dyscyplinę sportu, a jeszcze nie miałem okazji w nią zagrać. Po pracy spotkaliśmy się w kilka osób na lodowisku. Założyłem łyż­wy i z kijem wjechałem na lód. Niestety nie wiedziałem, jak się jeździ na łyżwach, i od razu się wywróciłem, łamiąc sobie obojczyk i miednicę. Co za pech!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Spotkanie

Szedłem sobie ulicą, kiedy podszedł do mnie jakiś facet, wołając: „Jurek, kopę lat!”. Nie miałem pojęcia, kto to jest, więc powiedziałem, że mnie z kimś pomylił. Rozczarowany facet oddalił się, przepraszając za zaczepkę. Kiedy wróciłem do domu, zdałem sobie sprawę, że faktycznie chodziliśmy razem na studia.

Kokos

Za dużą sumę pieniędzy kupiłem sobie świeżego kokosa. Bardzo się cieszyłem na ten egzotyczny przysmak w środku zimy. Niestety okazało się, że kokos ma tak twardą skorupę, że nie umiem go otworzyć. W desperacji wyjąłem z pawlacza młotek i walnąłem z całej siły. Nawet to nie pomogło. Rozczarowany położyłem się spać.

Serce na śniegu

By wyrazić miłość do swojej żony Agnieszki, narysowałem na zaśnieżonym boisku duże serce, a w nim wypisałem jej imię. Kiedy wróciła z pracy, powiodłem ją do okna (mamy widok na to boisko). Niestety okazało się, że jakiś chytrus zamazał mój napis i zastąpił go innym imieniem. Wściekły poszedłem na dół, zamazałem jego imię i przywróciłem „Agnieszkę”. Wróg jednak nie spał – po paru godzinach w sercu znów pojawiło się inne imię. Otworzyłem okno. „Własne serce sobie narysuj, złodzieju!” – krzyknąłem w zimową noc.

Okulary

Gdzie ja je zapodziałem? Przeszukałem cały pokój, okolice kanapy, gdzie czytam książki i drzemię, łazienkę, kuchnię… Nie mam dużego mieszkania, no przecież gdzieś muszą być! Szukałem okularów już prawie godzinę, kiedy przypomniałem sobie pana Hilarego. Czyżby to też moja historia? Czyżbym miał je, ha, ha, na nosie? Dotknąłem rękoma twarzy. Okularów nie było. Cóż, zacząłem szukać dalej.

Wyprawa na Kubę

Jak dobrze wiemy, przemieszczanie się po świecie nie jest teraz tak łatwe jak kiedyś. Dlatego zdziwiłem się, kiedy moja partnerka zaproponowała mi wyprawę na Kubę. „Kochanie, jak to zrobimy?” – zapytałem. „Normalnie! Pakuj walizkę i ruszamy!” – odparła. Miała rację! Oboje wspięliśmy się z bagażami na naszego syna, Kubę. Widok z góry był fenomenalny!

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!