Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Jesień się z nami!

Jesienny „Przekrój” dostępny w przedsprzedaży!

Zamów jesienny „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Najświeższe wiadomości z życia leśnej wspólnoty mieszkaniowej przedstawia kolektyw
2019-09-13 10:00:00

Leśna wspólnota mieszkaniowa

ilustracja: Igor Kubik
Leśna wspólnota mieszkaniowa
Leśna wspólnota mieszkaniowa
Czyta się 2 minuty

Nie cichną echa waśni o norę między Lisem a Borsukiem. Jak zadeklarował Borsuk, ma dziesięciu świadków gotowych potwierdzić, że nora od początku była jego, a Lis zajął ją „na dziko”. Jak się jednak okazało, „świadkowie” to dziewięcioro Borsuków z rodziny Borsuka i jedna Kuna, która – jak powszechnie wiadomo – była mu winna pieniądze. Sąd sąsiedzki unieważnił zatem ich zeznania. Spór trwa.

*

Dużo kontrowersji wzbudza kwestia remontu kory przeprowadzanego przez ekipę Dzięciołów. Cytując wypowiedź Jeża, na razie remont to „dużo stuku, mało pożytku”. Znów słychać głosy, że Dzięcioły zostały wybrane na wykonawców remontu ze względu na powinowactwo z przewodniczącą Zarządu Wspólnoty, Kukułką. Czy rzeczywiście – raz jeszcze zacytujmy Jeża – „podrzucono nam kukułcze jajo”? Czas pokaże.

*

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

W związku z kolejnymi kradzieżami leśnego runa Wspólnota rozważa zwolnienie stróża – Puchacza. Puchacz broni się, dowodząc, że kradzieże miały miejsce w dzień, a on w dzień śpi.

*

Na zebraniu Wspólnoty omawiano też projekt „Przystanków z miodem” – rozsianych po lesie stanowisk, gdzie każdy mieszkaniec mógłby za darmo posilić się tym słodkim przysmakiem. Jak się okazało, cały miód z „Przystanków z miodem” wyjadł Niedźwiedź. W związku z tym wstrzymano decyzję o dalszym finansowaniu projektu, bo – jak ujęła to Kukułka – „nie może być tak, że wszyscy płacą, a tylko jeden je”. Niedźwiedź tłumaczył, że był bardzo głodny.

*

W ramach projektu „Sąsiedzi kultury” Głuszec i Cietrzew zapraszają na swoją adaptację Czekając na Godota Samuela Becketta (reżyseria: Głuszec, adaptacja tekstu: Cietrzew, muzyka: Głuszec, kostiumy: Cietrzew, występują: Głuszec i Cietrzew, inspicjent: Wiewiórka). Polana pod krzywą sosną, piątek, godzina 19.00, wstęp wolny, spektakl tylko dla zwierząt dorosłych.

*

Wróciła sprawa Nornicy, która mimo wielu monitów wciąż nie opróżniła należącej do Wspólnoty dziupli tuż nad korzeniami dębu. Dziupla miała być przysposobiona na sąsiedzką świetlicę, ale jak robić świetlicę, kiedy wokół pełno zboża, plew, nasion i wszelakiego śmiecia? Nornica tłumaczyła, że nie ma tych rzeczy jak zabrać, bo jako małe zwierzątko tylu nie uniesie. Powstaje jednak pytanie: jak w takim razie umieściła je w dziupli?

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!