pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści
Przekrój
(jak wyżej)
2019-12-06 10:00:00
film

Krótki przegląd mniej znanych filmów postapo

Krótki przegląd mniej znanych filmów postapo
Czyta się 3 minuty

Breads (Chleby) – po katastrofie nuklearnej głodujący ludzie stają się rasą służebną zmutowanego, inteligentnego pieczywa. Akcję obserwujemy z punktu widzenia wrażliwej bułki Matyldy, która kruszy się na widok cierpienia homo sapiens. Ludzie się buntują. W końcowej scenie filmu grupa sucharów siepaczy rozrywa Matyldę na strzępy za kolaborację z buntownikami, a wygłodniali ludzie ją zjadają.

Human Globe (Ludzkie kule) – wraz ze zmianami temperatury na całym globie powstają nowe gatunki zwierząt i roślin. W tajnych laboratoriach naukowcy wykorzystują te zmiany, aby opracować nowy rodzaj zmutowanego człowieka, który miałby kształt kuli i byłby „jako bóg” – zdolny przetrwać zbliżającą się katastrofę dzięki sile spełnionej miłości. W finalnej scenie całą Ziemię zalewają wody z roztopionych biegunów, a naukowcy wciąż bezskutecznie starają się stworzyć człowieka kulę.

Human-Cone (Człowiek stożek) – bohaterem filmu jest John, człowiek stożek, efekt nieudanych eksperymentów naukowców z filmu Ludzkie kule. Pływa po zalanej wodą Ziemi swoim statkiem i rozmyśla nad sensem istnienia. W ostatniej scenie, wpatrując się w bezkresny ocean, wypowiada „V = 1/3πr2×H” i umiera.

Mad Rex (Szalony dinozaur) – po katastrofie klimatycznej Ziemia jest jałową pustynią. Cywilizacje upadły, ludzie chronią się przed zabójczym słońcem pod powierzchnią planety. Przewodzi im Rex, były kominiarz. Tęskniąc za światem paliw kopalnych, który mgliście pamięta z dzieciństwa, buduje pod ziemią piece kominowe. W ostatniej scenie filmu nic nie widać, cała podziemna baza zasnuta jest gęstym dymem.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

The Last Car (Ostatni samochód) – po katastrofie, która zniszczyła całą cywilizację, ludzie tworzą bandy piechurów i walczą o ostatni sprawny samochód, jaki został na planecie. Mają aż nadto benzyny, ropy, nafty i gazu, których używają jako broni. W ostatniej scenie filmu główny bohater Andrij wsiada do upragnionego auta, ale nie ma dokąd jechać. 

The Last Car 2. Endgame (Ostatni samochód 2. Koniec gry) –  crossover z filmem Chleby 3. Zemsta ciabatty i Christine. Andrij przypomina sobie, że w swoim szałasie na pustyni, który opuścił lata temu, zostawił zabawkę z dzieciństwa. Wyrusza po nią przez zdewastowane krainy. Po drodze spotyka zmutowaną ciabattę, która chce zemścić się na przywódcach swojej rasy za wybuch epidemii czerstwości. Razem wynajdują lekarstwo na czerstwość, ale Andrij umiera pożarty przez Christine, jego ukochany samochód.

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!