Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Kobieta współczesna dwoi się niejako lub troi – przekonuje
2018-09-14 00:00:00
archiwum

Kobieta w domu i na świecie – II

Kobieta w domu i na świecie – II

Tak. Kobiety zajmują coraz więcej miejsca w życiu zawodowym i społecznym narodów. Samolubni mężczyźni bynajmniej nie zamierzają przy tym zwolnić ich od zadań erotycznych.

Dźwigając te zadania nadal na swoich barkach – prowadząc jednocześnie lokomotywę lub opukując klatkę piersiową pacjenta – kobieta współczesna dwoi się niejako lub troi. Nic też dziwnego, że tak liczne pisma kobiece uwzględniają w poradach i wskazówkach praktycznych każdą okoliczność zawodową czy prywatną, w jakiej się może znaleźć kobieta. Ale zapytajmy szczerze: czy rzeczywiście każdą?

Na tym tle tym bardziej razi brak jakiegokolwiek zainteresowania naszych redakcji dla kobiet pracujących w jednej z najstarszych ze znanych profesji, dla czarownic.
Czy można się dziwić, że w tej atmosferze postęp z trudem toruje sobie drogę w wymienionej dziedzinie? Będziemy stopniowo usuwać te zaniedbania.
Na początek publikujemy dzisiaj fragmenty zaczerpnięte z pisma „The Witching Vogue – Monthly”, omawiające kilka nowych modeli mioteł i stylów jazdy. Nawiasem mówiąc, warto, aby ten ciekawy miesięcznik znalazł się w naszych czytelniach.

Sławomir Mrożek, Diogenes Verlag AG - tekst i rysunki z archiwum, nr 838/1961 r.
Sławomir Mrożek, Diogenes Verlag AG - tekst i rysunki z archiwum, nr 838/1961 r.

1. Amazonka (Oldfashion, Lady-Style).
2. Miotła ze strzemionami (Mexican Style). Na wesela lub inne uroczystości.
3. Na krótkie odległości (skoczyć po lubczyk lub jad żmii, zauroczyć krowę w sąsiedztwie) stosujemy lekką i zwrotną szczoteczkę do zębów, która spełnia rolę skutera (Errand Tooth-Brush System).
4. Miotła transkontynentalna, trzymietliskowa (Grand Tourismo Brush).
5. Miotłowanie na lince (Sporting-Jack Style). Jest to jazda wybitnie sportowa. Poleca się tylko doświadczonym megierom.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!