pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści
Przekrój
Rozwiąż quiz i lepiej się upewnij, czy jeszcze żyjesz.
2020-12-11 09:00:00
Kiedy umrzesz?

1. Jak się obecnie czujesz? Wybierz odpowiedź najbardziej pasującą.

a) Obecnie nic nie czuję. (+)

b) Obecnie czuję ból w klatce piersiowej, kłucie pod lewą łopatką i skurcz szczęki. (–)

c) Czuję omnipotencję i wszechprzenikanie. (=)

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

d) Raczej normalnie, niby nic mi nie dolega, no ale zawsze jest strach, wiadomo; powinienem/powinnam częś­ciej chodzić do lekarza, jednak chyba wszystko jest w porządku; dobra, jutro przynajmniej krew przebadam. (#)

2. Zamożny człowiek zaprasza cię na obiad do ekskluzywnej restauracji. Co zamawiasz?

a) Nie jestem głodny, proszę o rachunek sumienia. (+)

b) Żeberka, frytki z podwójnym łojem zwierzęcym, prosię tuczne w kaszy z okrasą ze słoniny. Ostatni oddech przeznaczam na zamówienie piwa. (–)

c) Rybę, koktajl warzywny, sałatkę, białe wino. (#)

d) Sobie nic, ale całej reszcie stawiam mannę z nieba. (=)

3. Śpiesząc się, jak często przechodzisz na czerwonym świetle?

a) Co nagle, to po diable! Apage! (=)

b) Czasami się zdarza, ale przynajmniej rozglądam się przed wejściem na pasy. (#)

c) Nie wiem. Kiedy się śpieszę – a śpieszę się zawsze, tyle stresu! – nie patrzę w ogóle na sygnalizację świetlną. Bum! Aua! (–)

d) Już doszedłem do końca drogi, tu nie ma żadnych świateł. (+)

4. Czy uprawiasz jakiś sport, choćby od czasu do czasu?

a) Staram się regularnie chodzić na basen, latem jeżdżę na rowerze, lubię spacerować, ale spacerowanie to chyba nie jest sport? (#)

b) Nie mam CZASU na sport. (+)

c) Nie mam czasu na SPORT. (–)

d) Ja JESTEM czasem. (=)

5. Czy palisz papierosy?

a) Szlugi dawno rzuciłem, teraz palę tylko crack. Ghy, khy, yghhr… (–)

b) No dobrze, jak byłem gówniarzem/gówniarą, to paliłem/paliłam. Teraz na imprezie zdarza się, że zapalę, ale generalnie nie jestem palaczem/palaczką. (#)

c) Z palenia toleruję jedynie całopalenie. (=)

d) Już nie, teraz inni palą, znicze. (+)

 

Rozwiązanie: Podlicz oznaczenia przy odpowiedziach.

Zobacz odpowiedź

Jeśli najwięcej masz „#” – prognozujemy, że umrzesz za jakiś czas, może nawet dożyjesz starości. Oczywiście, jak wiadomo, śmierć jest kapryśna, ale robisz, co w ludzkiej mocy, aby ją opóźnić. To słuszna postawa, imponujesz nam!

Jeśli najwięcej masz „–” – naszym zdaniem istnieje ryzyko, że właśnie umierasz! No dobrze, może nie w tej chwili, ale prawdopodobnie są to ostatnie dni albo przynajmniej miesiące twojego życia. Cieszymy się, że spędzasz je na lekturze „Przekroju”!

Jeśli najwięcej masz „=” – z niejaką zazdrością musimy przyznać, że nie umrzesz nigdy, ponieważ posiadłeś/posiadłaś moc nieśmiertelności. Jest pewna szansa, że jesteś jednym z powszechnie czczonych bóstw. Gratulujemy i nieśmiało pytamy: jak się do ciebie zwracać?

Jeśli najwięcej masz „+” – przykro nam to mówić, ale najpewniej nie zauważyłeś/zauważyłaś, że już nie żyjesz. To doprawdy niezręczna sytuacja, że dowiadujesz się o tym w ten sposób. Napisz do redakcji, czy życzysz sobie, abyśmy powiadomili twoich najbliższych.

 

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!