Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” na totalne lato!

Takiego numeru jeszcze nie było! Badamy gwiazdy i zaglądamy do ludzkiego mózgu. Psychologów pytamy o młodzież, a filozofów o to, jak żyć dobrze. Przyglądamy się naszym strachom, sprawdzamy, kiedy nauka jest przyjemna, piszemy o chodzeniu (boso, tyłem i bez celu) i o nadziei, że będzie lepiej. Nowy letni „Przekrój” już na Ciebie czeka – czytaj dla przyjemności!

Kup numer letni

Przekrój
Aby wykonać nasz test, wycisz się na 5 minut.
2021-03-19 09:00:00

Japoński test osobowości (kokologia)

Chōbunsai Eishi, „Trzej bogowie szczęścia odwiedzają Yoshiwarę”, pocz. XIX w.; źródło: MET Museum
Japoński test osobowości (kokologia)
Japoński test osobowości (kokologia)

Wycisz się na 5 minut, a potem przeczytaj to, co poniżej:

Czyta się 3 minuty

Wyobraź sobie, że płyniesz w morzu. Czy jesteś w łodzi, na statku? Czy są z tobą inni ludzie? A może przeprawiasz się wpław? Męczy cię to czy swobodnie dryfujesz na plecach? Jakim stylem płyniesz? Odczuwasz lęk czy czujesz się pewnie? Woda jest zimna, ciepła, a może gorąca?

Teraz spoglądasz w stronę horyzontu. Czy dostrzegasz go, czy też jest zasłonięty przez wzburzone fale? Jeśli go widzisz, to jaki jest – bezkres­ny i piękny czy raczej szary i zamglony? Może ­płyniesz nocą i niczego nie widzisz?

Obok ciebie pojawi się zaraz morskie zwierzę. Czy odbierasz je jako przyjazne czy wrogie? Rozpoznajesz je? Może to delfin, kałamarnica, kaszalot bądź meduza? Płynie obok ciebie czy dostrzegasz je w oddali? Chcesz, aby ci towarzyszyło, czy czekasz, żeby jak najszybciej odpłynęło?

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Dostrzegasz wyspę. Czy jest bezludnym, małym skrawkiem ziemi z palmą, czy raczej ogromną wyspą, która wita cię dużym wybrzeżem? Może zauważasz jakieś ślady obecności innych ludzi? Jak daleko jesteś od wyspy? Czy będziesz w stanie do niej dopłynąć?

Teraz zapadasz się w głębinę. Raczej toniesz i żałujesz, że nie dałaś/dałeś rady dopłynąć do wyspy, czy może wcale nie toniesz, tylko swobodnie oddychasz pod wodą, podziwiasz podmorskie krainy, a otchłań staje się twoim domem? A może jednak musisz walczyć, krztusisz się i wyobrażasz sobie śmierć w męczarniach? Sięgasz dna czy w ogóle nie jesteś w stanie go dostrzec?

Zobacz odpowiedź

Rozwiązanie:

Płynięcie – symbolizuje twój stosunek do zamawiania jedzenia z dostawą. Jeśli płyniesz łodzią – wolisz samodzielnie przyrządzać swoje posiłki. Jakość łodzi wiąże się z tym, jak wielką wagę przywiązujesz do przygotowywanego dania. Czy jesteś sam, czy z innymi – nie ma znaczenia. Jeśli poruszasz się wpław – preferujesz zamawianie jedzenia z dostawą zamiast samodzielnego gotowania. Styl, jakim płyniesz, mówi o tym, czy zazwyczaj zamawiasz kuchnię Tex-Mex (kraul), sushi (delfin), pizzę (żabka) czy może tikka masala z zielonym chili (piesek). Jeśli się boisz, oznacza to, że nie lubisz osobistego kontaktu z dostawcą w drzwiach. Wolisz, żeby zostawił jedzenie na wycieraczce i sobie poszedł. Jeśli woda jest zimna – chcesz, żeby jedzenie było gorące. Jeżeli woda jest ciepła – tak samo. Swobodne dryfowanie na plecach świadczy o tym, że nie masz żadnego sprecyzowanego stosunku do zamawiania jedzenia z dostawą.

Horyzont – symbolizuje miejsce, jakie w twoim sercu zajmuje boks zawodowy. Jeśli nie widzisz horyzontu – nie lubisz zawodowego boksu. Jeżeli na dodatek widok przesłaniają fale – bardzo nie lubisz zawodowego boksu. Ciemna noc symbolizuje porażkę Andrzeja Gołoty podczas walki z Riddickiem Bowem. Świetlisty horyzont odnosi się do klęski Andrzeja Gołoty w starciu z Lennoxem Lewisem, a horyzont zamglony do porażki Andrzeja Gołoty w pojedynku z Mikiem Tysonem.

Morskie zwierzę – jest wyrazem tego, co sądzisz o miłości. Zwierzę pojawiające się blisko wskazuje, że miłość ma dla ciebie duże znaczenie, a pojawiające się daleko, że miłość nie jest dla ciebie ważna. Jeśli zwierzę to delfin – twoja miłość jest wesoła i mądra, jeżeli meduza – sparzyłaś/sparzyłeś się miłością i teraz jej unikasz. W przypadku gdy twoim morskim towarzyszem jest rekin, ktoś z miłości odgryzł ci nogę, a jeśli z morza wyłania się kraken – twoje uczucie jest bardzo, bardzo duże, ogromne wręcz. To, czy zwierzę podąży za tobą, ma znaczenie ukryte, tajemne.

Wyspa – symbolizuje twój stosunek do siebie samej/samego. Jeśli wyspa jest daleko – nienawidzisz siebie i życzysz sobie jak najgorzej. Gdy widzisz ją z bliska – jesteś egoistą. Jeżeli wyspa jest mała i ma palemkę – uważasz się za głupca i lenia. Jeżeli duża i ze skalistym wybrzeżem – uważasz się za człowieka złego do szpiku kości. Chęć dopłynięcia do wyspy – masz zbyt wysokie mniemanie o sobie. Wolisz pozostać w morzu? Również źle to o tobie świadczy.

Głębina – symbolizuje, co tak naprawdę sądzisz o reptilianach. Jeżeli toniesz i walczysz, znaczy to, że obawiasz się zagrożenia z ich strony. Jeśli swobodnie opadasz w odmęty – sam jesteś jaszczurem. W przypadku gdy sięgasz dna – jesteś w tym kręgu kimś istotnym, może nawet głównym reptilianinem. Gdy nie widzisz dna – musisz postarać się bardziej, by móc awansować na wyższe stanowisko w jaszczurzej hierarchii.

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!