Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Najlepsze (i za darmo!) porady kolektywu fachowców
2021-09-17 09:00:00

Jak urządzić dom

„Leżąca kobieta w hiszpańskim kostiumie”, Édouard Manet, 1863 r.; Yale University Art Gallery (domena publiczna)
Jak urządzić dom
Jak urządzić dom
Czyta się 1 minutę

Styl „Dżungla”

Zasadzasz w domu rośliny tropikalne: palmy, paprocie, monstery, storczyki i inne. Osoby bogatsze mogą też umieścić w mieszkaniu zwierzęta: kapibary, mrówkojady, tapiry. Następnie opuszczasz mieszkanie na 70 lat i pozwalasz naturze wykonać swoją pracę.

Styl „Jaskinia”

Zabudowujesz okna granitem, piaskowcem i wapniem, pod sufitem umieszczasz stalaktyty (osoby uboższe mogą je wykonać z serpentyn). Kaganki i ognisko służą za źródła światła. Na ścianach malujesz podobizny zwierząt. W rogach domu rozmieszczasz maczugi i prymitywne krosna.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Styl „Grunwald”

Za pomocą manekinów sklepowych, przebranych w stroje z epoki, odwzorowujesz w dużym pokoju Bitwę pod Grunwaldem Jana Matejki. Oczywiście nie może zabraknąć koni – koni na biegunach. Ewentualnie rolę wierzchowców mogą odegrać krzesła.

Styl „Dlawnurg”

Robisz to samo, co w przypadku stylu „Grunwald”, tylko w drugą stronę.

Styl „Wersal”

Kupujesz drogie zabytkowe meble (najlepiej tzw. ludwiki), złote naczynia, kryształowe kandelabry, purpurowe arabskie dywany, obrazy Rubensa, Caravaggia i Rembrandta, rzeźby Rodina, Fidiasza i Myrona, ozdobną broń, drogie kamienie i biżuterię. Nabytymi przedmiotami przystrajasz dom według uznania. Osoby uboższe pomijają etap kupowania oraz urządzania i koncentrują się na kulturalnym powitaniu gości. Dzięki temu zaproszeni natychmiast pomyślą: „Istny Wersal”.

Styl „Dawne MTV”

W centrum mieszkania stawiamy podniszczoną kanapę, a na niej kukły przedstawiające popularne postacie z dawnej MTV – Beavisa i Butt-Heada. Kukły kupujemy przez Internet albo wykonujemy je z fizeliny. Naprzeciwko „Beavisa” i „Butt-Heada” stawiamy telewizor (model z lat 90.) oraz stolik z pilotem, piwem i orzeszkami. W całym mieszkaniu równomiernie rozmieszczamy pudełka po pizzy i plakaty MC Hammera.

Styl „Gaudi”

Mieszkanie tworzymy autorsko, stawiając na bogatą kolorystykę i organiczne kształty, coś pomiędzy światem zwierzęco-roślinnym a statkiem kosmitów. Po kilku latach przerywamy pracę i czekamy na śmierć. Kiedy umrzemy, ktoś przez długie lata kończy urządzanie domu.

Styl „Ikea”

Kupujemy meble i akcesoria w Ikei, a następnie urządzamy nimi mieszkanie.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!