Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Był kiedyś człowiek, którego profile w mediach społecznościowych doskonale imitowały żywot pełen ...
2020-12-11 09:00:00
Historyjka

Historyjka – Śmierć

Historyjka – Śmierć

Był kiedyś człowiek, którego profile w mediach społecznościowych doskonale imitowały żywot pełen energii i satysfakcji, choć warto dodać, że na co dzień walczył on z brakiem miłości, brakiem przyjaźni, brakiem przyrody, brakiem zdrowia, brakiem dobrej relacji z rodziną, brakiem swojego miejsca do życia i brakiem Boga.

Czyta się 1 minutę

Któregoś dnia los gwałtownie załomotał do jego drzwi; lekarz stwierdził, że za dwa tygodnie przyjdzie po niego Śmierć.

– To niemożliwe – powiedział ów człowiek i udostępnił zdjęcie z sali szpitalnej, którą tak przerobił, by wyglądała jak plaża w Bangkoku.

Dwa tygodnie później Śmierć włamała się na jego konta i poustawiała nowe zdjęcia profilowe: na jednym widniał jako przerażająco chuda k­obieta z brodą sięgającą do piersi; na innym figurował jako postać z szyją jak u żurawia i zakrwawionym dziobem; na jeszcze innym nie miał głowy, lecz same usta, a jego oczy umiejscowione były na owłosionej klatce piersiowej. Wszystkie trzy postaci były monstrualne.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Z przygnębieniem zarejestrował, z jaką społeczną niechęcią spotkała się zmiana jego wizerunku w sieci, jak w nicość obraca się dzieło jego życia.

Śmierć, zanim go zabrała, pozwoliła sobie na jeszcze jeden krótki, złoś­liwy wpis: „XD”.

Data publikacji:

Tomasz Wiśniewski

Tomasz Wiśniewski

Pisarz, redaktor działu zmyśleń. Autor książek „O pochodzeniu łajdaków”, „Wstrząsająco przystojny mężczyzna” i „Historie nie do końca zmyślone”.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!