Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
...proponuje trio
2018-03-19 00:00:00
hihihistorynki
Gry i zabawy z krwią...
Czyta się 1 minutę

Znajdź arystokratę!

Gra doskonała na domowe przyjęcia. Uczestnicy nacinają sobie skórę tak, aby wszyscy zobaczyli ich krew. Jeśli jest błękitna – odkryliśmy artystokratę/tkę! Jeśli dysponujemy gilotyną, możemy przejść do drugiego etapu zabawy.

Domówka

Zapraszamy do siebie kilku „zwykłych” znajomych i parę zaprzyjaźnionych wampirów. Puszczamy muzykę, serwujemy przekąski i zbieramy się do kina. Przed wyjściem prosimy wampiry, aby oszczędziły kota, a po wszystkim wytarły podłogę i zamknęły za sobą drzwi.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Krwawy bałwan

Wszyscy uwielbiamy bałwany, a śniegu jak na lekarstwo (zwłaszcza wiosną!). Jaka na to rada? Zbierzmy na osiedlu paczkę znajomych, utoczmy wszyscy dużo krwi na trawnik i – kiedy zacznie krzepnąć – ulepmy z niej wiosennego bałwana. Oczy możemy zrobić mu z przebiśniegów, a nos – z krokusa.

Krew nie woda!

Psikus, który robimy komuś gotującemu sobie wodę na herbatę. Odwracamy jego uwagę, po czym wylewamy z czajnika wodę, a nalewamy do niego taką samą ilość krwi. Kiedy wrabiana osoba zaleje sobie herbatę zagotowanym płynem, krzyczymy „Krew nie woda!”.

Moja krew!

Każdy z graczy nacina się nożem, utaczając do kufla kwaterkę własnej krwi. Mistrz gry miesza kufle i podaje je uczestnikom. Gracze kosztują po kropli krwi z każdej kwaterki. Jeśli gracz uważa, że właśnie posmakował własnej krwi, krzyczy „Moja krew!”. Jeśli faktycznie w kuflu była jego krew, wygrywa. Jeśli nie – musi naciąć się ponownie.

Czerwone krwinki

Przygotowanie: z desek, taśm i poduszek budujemy strukturę ,,krwiobiegu” – pamiętajmy o zbudowaniu także pomieszczenia w kształcie serca. Jeśli dysponujemy budowlą z odpowiednią liczbą korytarzy, komór i przedsionków, by imitowała krwiobieg (zamek, urząd, labirynt żywopłotowy w niektórych parkach francuskich), nie musimy nic budować. Wszyscy gracze ubierają się na czerwono i wesoło krążą po „krwiobiegu”. Wbiegając do serca, gracz musi krzyknąć „łiiiiiiiii!”. W tej grze nie ma wygranych i przegranych – chodzi o to, by dobrze się razem bawić!
 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!