Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Jak się bawić jesienią?
2018-09-14 00:00:00

Gry i zabawy z kasztanem

zdjęcie: Artur Łuczka/Unsplash
Gry i zabawy z kasztanem
Gry i zabawy z kasztanem
Czyta się 1 minutę

Kasztanka

Kupujemy konia, któremu nadajemy imię Kasztanka. Następnie zapuszczamy wąsy, zamieszkujemy w Sulejówku i zmieniamy się w Józefa Piłsudskiego. W grze zwyciężamy, kiedy uda nam się dokonać przewrotu majowego i przejąć władzę nad Polską.

Kasztaniety

Zabawa muzyczna. Z kilkunastu kasztanów i gałązki kasztana konstruujemy instrument perkusyjny – kasztaniety. Następnie wykonujemy na nim coraz bardziej skomplikowane utwory i kompozycje. Zwycięża osoba, której uda się zagrać na kasztanietach „IV symfonię e-moll” Brahmsa.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Czy te kasztany mogą kłamać?

Usuwamy sobie z oczodołów gałki oczne i wstawiamy na ich miejsce kasztany. Następnie rywalizujemy w parach: stajemy naprzeciw siebie i patrzymy sobie prosto w kasztany. Kto pierwszy zmruży swoje kasztany, odpada.

Basen z kasztanami

Ze zwykłego basenu spuszczamy wodę i wsypujemy po brzegi kasztany. Stojąc na brzegu, patrzymy miesiącami, jak kasztany butwieją i gniją, zamieniając swe połyskliwe krągłości w czarną breję. Kto pierwszy wskoczy do basenu, przegrywa.

Znajdź różnicę

Zanurzamy się w miodzie od stóp do głowy, potem tarzamy się w świeżych liściach kasztanowca, w dłoniach trzymamy kasztany w łupinach i stajemy w pozie „bociana” obok prawdziwego drzewa. Prosimy znajomych, aby znaleźli 10 różnic między nami a rośliną. Dla ułatwienia szeroko otwieramy oczy, wysuwamy język i tańczymy.

Sieje i się śmieje

Mieszamy ze sobą żwir, piach, popcorn i kasztany, po czym wsypujemy mieszankę do wielkich płóciennych toreb. Każdy z uczestników zabawy przewiesza sobie torbę przez ramię i idzie w pole siać. Wygrywa ten, który pierwszy się potknie i wyląduje buzią w bruździe.

Kasztanowe wudu

Konstruujemy wraz z przyjaciółmi małe ludziki z kasztanów i zapałek, po czym każdy z nas nakłuwa swój twór igłami, szepcząc tajemne zaklęcia wudu. Wygrywa ten, któremu pierwszemu się znudzi.

Klejenie

Wyszukujemy przepastną rozpadlinę. Do jednej ze ścian uskoku przyklejamy uczestników zabawy. Pierwszego – na klej z kasztanów, drugiego – na kauczuk chloroprenowy, trzeciego – na gumę arabską, a czwartego – na ślinę. Wygrywa czwarty zawodnik.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!