Page 1 8FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Jesień się z nami!

Jesienny „Przekrój” już dostępny w przedsprzedaży! Wspólnota, wrażliwość, Czechy, Czesi i Czeszki. Piszemy o piśmie, różu i jeżu. Poza tym dużo świetnej sztuki – i sztuki robienia błędów.

Zamów jesienny „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Czy moje dziecko ma szansę zostać w przyszłości genialnym naukowcem/naukowczynią? Na pytanie pomaga ...
2018-03-19 00:00:00

Czy Twoje dziecko jest cudowne?

Czy Twoje dziecko jest cudowne?

Czy moje dziecko ma szansę zostać w przyszłości genialnym naukowcem/naukowczynią? To pytanie, które dręczy wielu rodziców. Oto jak łatwo sprawdzić, czy Wasz trzylatek ma zadatki na geniusza!

1

Dziecko rozwiązuje lemat Auerbacha, buduje dowód nierówności Erdősa i obala twierdzenie Bourba­kiego-Witta o punkcie stałym.

2

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Dziecko obala teorię strun, wykazując, że 6-wymiarowa rozmaitość nieskręcona nie może być przestrzenią Calabiego-Yau, nawet w przypadku holonomii nieskręconej Su(3).

3

Dziecko wytwarza w laboratorium kieszonkowy wszechświat i zostaje jego władcą.

4

Dziecko odkrywa, dlaczego niektóre polipeptydy (wirus fag ΦX174 i inne) mają zachodzący na siebie kod genetyczny.

5

Dziecko samodzielnie konstruuje homunkulusa (ew. Golema).

6

Dziecko dopisuje kolejny tom „W po­szukiwaniu straconego cza­su” Marcela Prousta. Krytycy z całego świata zgodnie oceniają tom autorstwa dziecka jako „lepszy od oryginalnych”.

7

Na podstawie archiwalnych doniesień prasowych dziecko rozwiązuje zagadkę Kuby Rozpruwacza.
 

 

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!