Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Jak to sprawdzić i w końcu zyskać pewność? Niezawodne sposoby zdradza amatorski kolektyw psychologiczno-medyczny. ...
2021-12-10 09:00:00

Czy masz bujną wyobraźnię?

„Pejzaż zimowy” Kazimierz Malewicz, c.1930 r. (domena publiczna)
Czy masz bujną wyobraźnię?
Czy masz bujną wyobraźnię?

Wykonaj poniższe zadania, aby znaleźć odpowiedź!

Czyta się 1 minutę

1. Sprawdź w łazience, czy masz bujną fryzurę – liczą się też bujne brwi, bokobrody czy loki. Za pomocą miarki zmierz swoje rośliny doniczkowe, aby obliczyć, czy udaje ci się dbać o ich bujny wzrost. Dokonując introspekcji, sprawdź, czy masz wybujałe ego. Jeśli za każdym razem udało ci się odnaleźć bujność, to – na precyzyjnej zasadzie dalekiej analogii – z pewnością masz również bujną wyobraźnię.

2. Ćwiczenie filozoficzne. Wyobraź sobie olbrzymi ocean. Następnie pomyśl, że wlewasz do niego szklankę wody. To jeszcze nie znaczy, że masz bujną wyobraźnię. Teraz musisz bowiem pomyśleć o oceanie tak wielkim, żeby nie sposób było dolać do niego choćby kropli wody. Udało się? Jeśli jesteś w stanie wyobrazić sobie kolor tego oceanu, jego szum, jego faunę i florę – masz bujną wyobraźnię.

3. Zamknij oczy i idź dziarskim krokiem przed siebie. Kiedy natrafisz na znaczną przeszkodę, wyobraź sobie, że jej tam nie ma. Jeśli nie poczujesz bólu i wciąż możesz poruszać się we wcześniejszym kierunku – masz bujną wyobraźnię.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

4. Oddaj wszystkie kosztowności znajomym i rodzinie, po czym zerwij z nimi wszelkie kontakty. Pozbądź się mieszkania i zamieszkaj pod gołym niebem. Rzuć pracę. Rzuć nałogi. Niech nic cię nie rozprasza. Jeśli nie czujesz się szczęśliwy – nie masz bujnej wyobraźni.

5. Wyobraź sobie kolor zielony. Fakturę skórki brzoskwini. Smak obiadu u babci: ziemniaków, kotleta, surówki. Jeśli czujesz się najedzony – masz bujną wyobraźnię.

6. Zrób sobie tomografię głowy. Jeśli odpowiednie obszary mózgu okażą się nieprzeciętnie rozwinięte – możliwe, że masz bujną wyobraźnię.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!