Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Należy raz a dobrze uporządkować problem wszelkich dziupli w drzewach, wszelkich dziwnych i szokujących ...
2019-04-30 23:55:00
wisienka na torcie

Czy banany wystarczą?

ilustracja: Joanna Grochocka
Czy banany wystarczą?
Czy banany wystarczą?
Czyta się 1 minutę

Wydaje się, że nie, obraźliwe treści są bowiem zbyt wszechobecne, nie tylko jeśli idzie o muzea i galerie, ale także o zwykłą codzienną rzeczywistość. Zepsucie czai się na rogu każdej ulicy, a nawet za drzwiami lodówki.

Kiedy tylko jako społeczeństwo uporamy się z bananami, powinniśmy wziąć się za ogórki, marchewki, cukinię czy kabanosa. W dalszej kolejności należy wyeliminować krany, klamki w drzwiach, długopisy oraz ołówki, wziąć się za dzidy, za strzały z łuku, za wieże kościelne, za wieże ciśnień, za minarety i zigguraty, za wszelkie formy strzeliste i wulgarne.

Ale czy to wystarczy?

Moim zdaniem nie. Jest jasne, że jako społeczeństwo musimy pójść krok dalej czy też być po prostu konsekwentnymi i raz a dobrze uporządkować problem wszelkich dziupli w drzewach, wszelkich dziwnych i szokujących otworów, na przykład podjąć inicjatywę i wyprasować dziury w ziemi, słowem, oczyścić nasz świat z wszelkich kształtów przywodzących na myśl pochłaniającą ciemność i wilgoć, zniszczyć kieszenie w spodniach, unicestwić dziury w serach.

Dopiero wtedy jako społeczeństwo będziemy wolni i czyści, dopiero wtedy bez żenady znów będziemy mogli żyć, spacerować i patrzeć sobie w twarz.

 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!