Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową

Romain Gary

Urodził się w 1914 r. w Moskwie, wychowywał w Wilnie i w Warszawie, by w końcu zostać francuskim pisarzem i umrzeć w 1980 r. w Paryżu. Jako jedyny autor dostał dwa razy Nagrodę Goncourtów – drugi raz za utwór napisany pod pseudonimem Émile Ajar.

Czytaj
Wyspa poczciwych
Opowiadanie

Wyspa poczciwych

Kwartalnik / kultura
„Byłem spragniony niewinności. Odczuwałem potrzebę ucieczki od atmosfery gorączkowego współzawodnictwa i walki o zysk, w których obowiązuje brak wszelkich skrupułów" – zachęcamy do lektury opowiadania, które napisał francuski pisarz Romain  Gary