Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Joanna Rajkowska

Rocznik 1968. Mieszka i pracuje w Nowogrodzie. Jest autorką projektów publicznych, obiektów, filmów, instalacji oraz efemerycznych akcji i sytuacji realizowanych w przestrzeni miejskiej. Jej najbardziej znany projekt to „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” z 2002 r., którym opiekuje się Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Ten projekt, czyli palma na warszawskim rondzie de Gaulle’a, stał się jednym z symboli stolicy.

Czytaj
Spiralna Kolumna Meret Oppenheim w Bernie
To lubię!

Spiralna Kolumna Meret Oppenheim w Bernie

Kwartalnik / kultura
Artyści i krytycy mówią 
o dziełach, które noszą 
w pamięci, i o ich twórcach. O inspiracjach, wstrząsach artystycznych i zachwyceniach. 
Wrażeniach, które utkwiły 
pod powieką i zostaną 
tam na zawsze. Tym razem o Spiralnej Kolumnie Meret Oppenheim w Bernie pisze Joanna Rajkowska