Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Takiego numeru jeszcze nie było!

W zimowym „Przekroju” honorowym gościem jest szalona, nadprzyrodzona, wspaniała – ludzka wyobraźnia. Poza tym: szamanizm współczesny, starożytny i zwierzęcy. Jurodiwi i futuryści. Wstyd, który nas ogranicza, i ten drugi, który jest nam potrzebny. Rosja – ale ta prawdziwa. I specjalnie na nowy rok: żegnamy nawyki i szukamy ciszy w głowie.

Kup „Przekrój” na zimę!

196 stron do czytania przez trzy miesiące! „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Jarosław Włodarczyk

Historyk astronomii. Profesor zwyczajny w Instytucie Historii Nauki PAN i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Autor wielu książek, m.in. Sherlock Holmes i kod wszechświata, Księżyc w nauce i kulturze Zachodu. Z równym upodobaniem co w stare księgi i atlasy patrzy w niebo.

Czytaj
Księżycowa układanka

Księżycowa układanka

Kwartalnik / nauka
Obserwujemy go gołym okiem i przez teleskop. Od zawsze zapładnia naszą wyobraźnię jak żadne inne ciało niebieskie. I choć jest na wyciągnięcie ręki, wciąż nam umyka. Pisze Jarosław Włodarczyk