Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Elif Şafak

Powieściopisarka, felietonistka, nauczycielka akademicka. Obok Orhana Pamuka uznawana za jedną z najlepszych tureckich pisarek. W Polsce ukazały się m.in. takie jej książki, jak: „Sufi”, „Lustra miasta”, „Spojrzenie”, „Pchli pałac”, „Bękart ze Stambułu”, „Czarne mleko”, „O pisaniu, macierzyństwie i wewnętrznym haremie”, „Czterdzieści zasad miłości” oraz „Uczeń architekta”.

Czytaj
Wszystkie księgarnie Stambułu

Wszystkie księgarnie Stambułu

Kwartalnik / kultura
„Wąskie, kręte uliczki z obłędnym graffiti, kolejne warstwy dziejów, kusząca kombinacja zapachów i dźwięków, wielkomiejski magnes zbiorowej amnezji i osobistych historii, które tylko czekają, aby je ktoś opowiedział. I księgarnie. Ależ ja je kochałam” – wspomina Elif Şafak