pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Kup sobie letni spokój. Bez wychodzenia z domu i bez kosztów przesyłki na terenie całej Polski.

Kup numer letni

Numer letni (3/2020) dostępny jest także w pakiecie z numerem wiosennym (2/2020) za dodatkową złotówkę, bez dodatkowych kosztów wysyłki na terenie Polski.

Kup numer letni i wiosenny
Przekrój
Najnowsza płyta jest dowodem na to, że wszystkich możliwości Trifonova jeszcze nie znamy. Recenzuje. ...
2016-12-19 00:00:00
Transcendental
„Transcendental”
Daniil Trifonov plays Franz Liszt
„Transcendental”

Po Konkursie Chopinowskim w 2010 r. wyjechał z Warszawy z zaledwie III nagrodą, ale został zapamiętany jako niezwykle subtelny i wrażliwy pianista. Potem szturmem zdobył dwa inne wielkie konkursy i dziś w gronie młodych pianistów zajmuje jedną z najsilniejszych pozycji. Świadczy o tym kontrakt z legendarną wytwórnią Deutsche Grammophon.

Najnowsza płyta jest dowodem na to, że wszystkich możliwości Trifonova jeszcze nie znamy. Zaledwie 25-letni pianista na dwóch krążkach zarejestrował etiudy koncertowe Franza Liszta (Etiudy transcendentalne, Etiudy koncertowe S. 145 i S. 144 oraz Etiudy wg Paganiniego). Sięganie po repertuar tak reprezentatywny dla odległej nam XIX-wiecznej wirtuozowskiej tradycji to wyzwanie. Trifonov nie serwuje lekkiej składanki utworów znanych i lubianych. Ani kolejnego nagrania któregoś z wielkich koncertów fortepianowych, co najczęściej robią jego rówieśnicy. Zatapia się w świecie Liszta, demonstrując zniewalającą techniczną swobodę i wielką muzykalność, ale też bezkrytyczny podziw dla twórczości węgierskiego kompozytora i pianisty, który w połowie XIX w. dosłownie obezwładniał publiczność. Słuchając jego najnowszego albumu, zastanawiałam się przede wszystkim nad tym, co i jak będzie grał w przyszłości. Dziś jest wirtuozem, głęboko myślącym nad tym, co gra. To dobra droga.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!