Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Pochwała anglosaskiej kultury nauki w dwóch tomach autobiografii brytyjskiego zoologa. I zbliżenie ...
2016-12-19 00:00:00
Światełko w mroku
„Światełko w mroku”
Richard Dawkins
„Światełko w mroku”

Pochwała anglosaskiej kultury nauki w dwóch tomach autobiografii brytyjskiego zoologa. I zbliżenie do tajemnicy – w jakich warunkach dojrzewa krytyczny umysł dziecka, które znajdzie się kiedyś wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi świata.

Z młodym naukowcem zaglądamy do laboratoriów Oxfordu. Student Dawkins ma dostęp do najwybitniejszych profesorów. Zwraca się do nich z pominięciem wszelkich tytułów, po imieniu. To oni biorą na siebie zbudowanie w jego oczach swojego autorytetu. Ze świadomym lekceważeniem konwenansów.

Dalej przyglądamy się legendzie brytyjskich programów popularnonaukowych. Kto usprawiedliwia poziom rodzimych produkcji ich niedostatecznym budżetem, zderza się tu z czystym profesjonalizmem, którego nie da się wytłumaczyć wyłącznie pieniędzmi.

Przyjemność lektury pogłębia zmiana tonu Dawkinsa. Pisząc o sobie samym, odchodzi od konfrontacyjnego stylu, ostrej walki o racjonalizm. Wraca jako przede wszystkim naukowiec, erudyta, piękny umysł.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!