Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Znacie „Serotoninę” Michela Houellebecqa? Poznajcie i „Serrotoninę”. O tym, że warto przeczytać ...
2019-09-13 10:00:00
książka
Serrotonina
Serrotonina
M. Houelbecq
Serrotonina
Wydawnictwo BLG, 2019
Czyta się 1 minutę

Najnowsza powieść wielkiego Francuza, wybitnego znawcy kondycji współczesnego człowieka, kultury zachodniej, związków międzyludzkich, psychologii i przyszłości świata.

Bohater Serrotoniny Jean Partre (najwyraźniej będący alter ego pisarza) zostaje boleśnie zraniony przez bliską osobę, która wyrzuca go z kolacji z niezrozumiałego powodu. Jak na to reaguje? Rezygnuje z pracy i zaczyna snuć się całymi dniami po lokalnych barach mlecznych oraz barach szybkiej obsługi. Dręczy i karze samego siebie, bo będąc wybitnym znawcą gastronomii, świadomie wybiera najgorsze miejsca, w których zamawia najmniej zachęcające pozycje w menu.

Ma jednak swój sekret, który zawsze skrywa we wnętrzu marynarki. Kiedy jest już na samym dnie kultury kulinarnej swoich czasów i myśli, by skończyć z tym nieudanym przedsięwzięciem, jakim jest jego życie, sięga po tę tajną broń w swej batalii z losem – do kieszeni po kawałek koziego sera.

Jeden gryz wystarcza mu, by poczuć się dobrze, by odzyskać humor i spokój ducha. Codziennie rano uzupełnia zapasy w świetnym sklepiku mającym długie tradycje serowarskie, sięgające jeszcze czasów Ludwika XIV.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Podsumowując, Serrotonina to kolejna znakomita powieść w dorobku Francuza i świetna kontynuacja Bieg­łości: bez większej przesady można powiedzieć, że to książka, w której – niby w magicznym zwierciadle – oglądamy samych siebie i nasze ciężkie czasy.

 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!