Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Niewidzialnych” oraz „Książkę do zrobienia” recenzuje
2017-03-20 00:00:00
Ładne strony

Ładne strony – 2/2017

Ładne strony – 2/2017

Niewidzialna książka

Nie przeczytasz jej, siadając w wygodnym fotelu, w ciepłym pokoju. Żeby puste kartki wypełniły się treścią, musisz wyjść na zewnątrz w mroźny dzień. W ten sposób autorzy tej niezwykłej książki zwracają uwagę na problem bezdomności, o którym przypominamy sobie zazwyczaj raz w roku, gdy w mediach pojawiają się informacje o przepełnionych przytułkach i ryzyku odmrożeń.

Jest to pierwsza na świecie publikacja, która pozwala zobaczyć Niewidzialnych, zapoznać się z poruszającą twórczością osób bezdomnych. Pobudza do empatii również na poziomie fizycznym. Specjalna farba drukarska jest widoczna dopiero w ujemnej temperaturze. Doznania emocjonalne płynące z lektury stają się możliwe, gdy czytelnik wyjdzie poza strefę komfortu i najpierw dozna chłodu. Forma w swoim założeniu jest „brzydka”. Do wykonania okładki wykorzystano odpady szarego kartonu, a napis tytułowy wydrukowano na taśmie pakowej, „przypadkowo” wydartej i wklejonej na przedniej stronie oprawy. To powoduje, że każdy egzemplarz jest unikatowy.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Zakup książki jest jednoczesnym wsparciem bezdomnych podopiecznych Fundacji Kapucyńskiej.

Niewidzialni
J. Hugo-Bader, Z. Cecko,  M.Łukaszewski, M. Zygmunt
Autor koncepcji: Grupa Walk i Fundacja Kapucyńska
Projekt graficzny: Walk with David
 

Bez Ciebie nie ma książki

„Książka to spotkanie świata duchowego ze światem materialnym” – pisze w Książce do zrobienia Aleksandra Cieślak.

Ilustratorka i autorka tekstów wciąga czytelnika w niezwykły proces, jaki towarzyszy artystom podczas tworzenia, i zapoznaje z warsztatem twórców książek. Zachęca do ćwiczeń „w butach” projektanta, typografa, ilustratora i pisarza.

Aleksandra Cieślak za tę publikację otrzymała niedawno wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books w międzynarodowym konkursie książki dziecięcej i młodzieżowej.

Książka do zrobienia
Aleksandra Cieślak
Dwie Siostry

Zachęta do sztuki

Czym jest sztuka współczesna? Jak piszą autorki książki Bardzo nam się podoba, to „forma komunikacji z ludźmi. Artyści po to wystawiają swoje prace […], żeby rozmawiać”. Jest to rodzaj przystępnego przewodnika, dla młodzieży i osób zaczynających swoją przygodę ze sztuką, po wybranych dziełach sztuki współczesnej.

To świetnie zaprojektowana pozycja wydawnicza ubrana w nowoczesną formę. Za kreację odpowiedzialne jest Syfon Studio, duet projektantów biegle władający językiem graficznym. Proste, wektorowe elementy graficzne wchodzą w dialog z ilustracjami i treścią książki.
W środku znajdziemy papierową harmonijkę z zestawem pytań, którą czytelnicy mogą się posłużyć podczas zwiedzania wystaw. 


Bardzo nam się podoba. Współczesna. Sztuka. Pytania
Małgorzata Bogdańska-Krzyżanek, Zofia Dubowska, Maria Świerżewska-Franczak 
Projekt graficzny, ilustracje: Syfon Studio (Ula Janowska, Filip Tofil)
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki 

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!