Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 7 „Przekrojowych” tekstów oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Kaja Szafrańska

House of Cards

House of Cards
House of Cards
Beau Willimon
House of Cards
Netflix, 2017

Jeśli „The Sopranos” jest serialem, który w 1999 r. zapoczątkował jakościową rewolucję w amerykańskich kablówkach, to „House of Cards” zrobił to samo 14 lat później dla internetowych platform VOD. To od „House of Cards” zaczęła się moda na binge-watching, czyli oglądanie całymi sezonami naraz. To on był pierwszym wywodzącym się z Internetu serialem nominowanym do Emmy. Niektórzy twierdzą nawet, że „House of Cards” odcisnął tak znaczące piętno na amerykańskim społeczeństwie, że wpłynął na zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w 2016 r.

I choć z Waszyngtonu płyną informacje, że prawdziwa polityka jest bliższa temu, co pokazuje wyprodukowana przez HBO tragikomedia „Veep”, to właśnie Frank i Claire Underwoodowie już piątą serię niepodzielnie rządzą naszą wyobraźnią, snując intrygi, korumpując, łamiąc zasady i konstytucję. Piątą, a jednocześnie pierwszą, której nie napisał i nie wyprodukował Beau Willimon – zastąpili go Melissa James Gibson i Frank Pugliese.

W nowym sezonie wyraźnie czuć zastrzyk ich nowej energii. Jest wybuchowo, zaskakująco, va banque i za wszelką cenę – czasem nawet za cenę fabularnych niedociągnięć. Ale za to wbija w fotel.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!