Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Wiele osób spośród naszych Czytelników i Czytelniczek wybiera tradycyjną drukowaną wersję kwartalnika, ale są także tacy, którzy coraz częściej korzystają z nośników elektronicznych. Dlatego wprowadzamy cyfrową wersję „Przekroju”. Zapraszamy do wykupienia prenumeraty, w której ramach proponujemy nieograniczony dostęp do aktualnych i archiwalnych wydań kwartalnika.

Ci z Państwa, którzy nie zdecydują się na prenumeratę, będą mieli do dyspozycji bezpłatnie 3 „Przekrojowe” teksty oraz wszystkie rysunki Marka Raczkowskiego, krzyżówki, recenzje, ilustracje i archiwalne numery z lat 1945–2000. Zapraszamy do lektury!

wykup prenumeratę cyfrową
Przekrój
Jest wybuchowo, zaskakująco, va banque i za wszelką cenę – czasem nawet za cenę fabularnych niedociągnięć. ...
2017-05-19 07:00:00
House of Cards
House of Cards
Beau Willimon
House of Cards
Netflix, 2017

Jeśli „The Sopranos” jest serialem, który w 1999 r. zapoczątkował jakościową rewolucję w amerykańskich kablówkach, to „House of Cards” zrobił to samo 14 lat później dla internetowych platform VOD. To od „House of Cards” zaczęła się moda na binge-watching, czyli oglądanie całymi sezonami naraz. To on był pierwszym wywodzącym się z Internetu serialem nominowanym do Emmy. Niektórzy twierdzą nawet, że „House of Cards” odcisnął tak znaczące piętno na amerykańskim społeczeństwie, że wpłynął na zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w 2016 r.

I choć z Waszyngtonu płyną informacje, że prawdziwa polityka jest bliższa temu, co pokazuje wyprodukowana przez HBO tragikomedia „Veep”, to właśnie Frank i Claire Underwoodowie już piątą serię niepodzielnie rządzą naszą wyobraźnią, snując intrygi, korumpując, łamiąc zasady i konstytucję. Piątą, a jednocześnie pierwszą, której nie napisał i nie wyprodukował Beau Willimon – zastąpili go Melissa James Gibson i Frank Pugliese.

W nowym sezonie wyraźnie czuć zastrzyk ich nowej energii. Jest wybuchowo, zaskakująco, va banque i za wszelką cenę – czasem nawet za cenę fabularnych niedociągnięć. Ale za to wbija w fotel.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!