Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
W prostej historii o warszawskim teatrze, jego zagubionym dyrektorze i aktorach pobrzmiewają klasyki ...
2016-12-19 00:00:00
Artyści
„Artyści”
Monika Strzępka i Paweł Demirski
„Artyści”
TVP, 2016

To dzieło znanego duetu teatralnego – Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego. Dysponując skromnym budżetem, który udało się uzyskać od TVP z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce, dokonali niemożliwego, kręcąc serial dobry nie tylko scenariuszowo, lecz także formalnie. 

W prostej historii o warszawskim teatrze, jego zagubionym dyrektorze i aktorach pobrzmiewają klasyki Barei i Gruzy, Kabaretu Starszych Panów i niezliczone nawiązania do rodzimej sceny. Sporo tu aluzji i wieloznaczności. Czyni to Artystów serialem mało komercyjnym, a jednocześnie jednym z najciekawszych, jakie powstały w ostatnich latach nad Wisłą.

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!