Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
…zrób sobie z nich kosmetyk! Oto prosty domowy sposób na peeling w duchu zero waste.
2021-09-17 09:00:00
Tajniki Dominiki

Zamiast wróżyć z fusów…

„Fusy w filiżance”, William Sidney Mount, 1838 r. (domena publiczna)
Zamiast wróżyć z fusów…
Zamiast wróżyć z fusów…

…zrób sobie z nich kosmetyk! Oto prosty domowy sposób na peeling w duchu zero waste.

Czyta się 1 minutę

Fusy kawowe – z kawiarki lub ekspresu – zalej oliwą (może być z wytłoczyn) albo olejem lnianym. Jeśli masz w domu olej arganowy lub migdałowy, to jeszcze lepiej. Dodaj łyżeczkę octu, np. jabłkowego lub winnego, i kroplę lub dwie ulubionego olejku eterycznego. Przechowuj w lodówce, w szerokim słoiku, z którego łatwo będzie pobierać zawartość. Fusy możesz też zmieszać pół na pół z płatkami owsianymi, które zostają po zrobieniu mleka owsianego, albo z wysuszoną (po zaparzeniu) i zmieloną w młynku do kawy zieloną herbatą liściastą.

Plusy: peeling jest doskonały dla skóry i kieszeni. Natłuszcza, nawilża i energetyzuje. Minusy: po zmyciu go z siebie przychodzi czas na mycie łazienki.

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi z zagranicy lub przeczytaj go po angielsku na naszej anglojęzycznej stronie Przekroj.pl/en!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Dominika Bok

Kilka lat temu przeniosła swoje zainteresowania na pola i łąki. Kulturę zamieniła na naturę. Kiedyś bardziej etnografka, dziennikarka, redaktorka, archiwistka i animatorka kultury. Dziś hafciarka i zielarka, dyplomowana rolniczka, amatorsko mistyczka. Strach pomyśleć, co będzie dalej. Instagram: @yume_sen_marzenie.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!