pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca – 20 czerwca udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie dla zalogowanych użytkowników. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Garść ciekawostek na wiosnę i nie tylko serwują
2020-03-20 10:00:00
To i Owo
To i owo na wiosnę 2020
Czyta się 2 minuty

Kwarc jest minerałem z gromady krzemianów przestrzennych. Łatwo go rozpoznać – z reguły jest przezroczysty lub bezbarwny, ale tworzy też wiele barwnych odmian.

*

W przeciwieństwie do kwarcu bez nigdy nie jest bezbarwny – jego kwiaty są białe, kremowe, żółtawe lub różowawe.

*

Bez magnetycznej przystawki do mikroskopu elektronowego trudno odróżnić prawdziwy kryształ górski od podróbki wykonanej ze szkła hybrydowego.

Czytelniczko, Czytelniku,

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca - 13 kwietnia udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto już teraz aby czytać i słuchać artykułów z bieżącego numeru!

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!