Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
To proste ćwiczenie oddechowe rozluźni cię i pomoże przetrwać monotonne jesienne wieczory.
2021-09-17 09:00:00
Tajniki Dominiki

Oddychaj tęczą

zdjęcie: Mathilde Langevin/Unsplash
Oddychaj tęczą
Oddychaj tęczą

To proste ćwiczenie oddechowe rozluźni cię i pomoże przetrwać monotonne jesienne wieczory.

Czyta się 1 minutę

Połóż się wygodnie na wznak na macie, kocu rozłożonym na podłodze lub kanapie. Ręce ułóż luźno wzdłuż ciała. Skup uwagę na oddechu. Wdychając powietrze, wyobraź sobie, że jest czerwonym światłem, przepływa przez nos, gardło i przeponę aż do dolnych partii brzucha. Przytrzymuj je przez chwilę i jednocześnie rozprowadź jego energię po całym ciele. Następnie wypuść całe powietrze, teraz już pozbawione koloru – może być przezroczyste lub bladoszare. Powtórz wdech tym razem w kolorze pomarańczowym, niech wibracja tej barwy przejdzie przez całe ciało aż po koniuszki palców. Wypuść powietrze bladoszare. Wdychaj kolejne kolory tęczy: światło żółte, zielone, niebieskie, granatowe i na końcu fioletowe. Wizualizowanie barw powietrza jest dobrym treningiem przed bardziej zaawansowanymi technikami oddechowymi. Jeśli naładujesz się całym spektrum kolorów, nie będziesz zważać na ewentualną szarość za oknem.

 

Podziel się tym tekstem ze znajomymi z zagranicy lub przeczytaj go po angielsku na naszej anglojęzycznej stronie Przekroj.pl/en!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

Dominika Bok

Kilka lat temu przeniosła swoje zainteresowania na pola i łąki. Kulturę zamieniła na naturę. Kiedyś bardziej etnografka, dziennikarka, redaktorka, archiwistka i animatorka kultury. Dziś hafciarka i zielarka, dyplomowana rolniczka, amatorsko mistyczka. Strach pomyśleć, co będzie dalej. Instagram: @yume_sen_marzenie.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!