Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Za kilka dni wystartują XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które zostaną rozegrane w południowokoreańskim ...
2018-02-07 15:00:00

Nim zapłonie olimpijski znicz

Widok na jeden z ośrodków narciarskich w Pjongczangu/ Korean Culture and Information Service
Nim zapłonie olimpijski znicz
Nim zapłonie olimpijski znicz

Za kilka dni wystartują XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które zostaną rozegrane w południowokoreańskim Pjongczangu. Sportowe święto potrwa od 9 do 25 lutego a poniżej przedstawiamy garść informacji, które każdy kibic sportowy powinien wiedzieć.

Pjongczang leży w północno-wschodniej części Korei Południowej a mieszczące się tu ośrodki narciarskie, między innymi Yongpyong i Jeongseon, uznawane są za najlepsze w tej części świata. Koreańczycy podeszli do tematu z całą powagą, tak więc wszystkie prace związane z obiektami, na których odbędą się zawody, zakończono sporo przed terminami.

Do startu w XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zgłoszono reprezentacje 89 państw, które konkurować będą w 102 konkurencjach w 15 dyscyplinach sportowych. W wyniku największej w historii afery dopingowej do udziału w imprezie nie dopuszczono Rosji, jednak sportowcy z tego kraju będą mogli wystartować pod jako „niezrzeszeni” pod flagą olimpijską i nie prezentując barw rosyjskich.

Reprezentacja Polski liczy 58 osób (26 kobiet i 32 mężczyzn). Nasi zawodnicy wystąpią w następujących dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska i snowboard.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Największe nadzieje medalowe wiążemy oczywiście ze skokami narciarskimi, ponieważ Kamil Stoch wymieniany jest jako murowany kandydat do conajmniej dwóch złotych krążków. Polski skoczek jest w wyjątkowo dobrej formie tak więc uwaga kibiców skoncentruje się właśnie na nim, ale pamiętajmy, że polska reprezentacja powalczy także w konkursie drużynowym. W formie wydaje się być także „żelazna” Justyna Kowalczyk, która może jeszcze wszystkich zaskoczyć. Wśród kandydatów do medali wymieniani są także nasi panczeniści, którzy zabłysnęli w Sochi. 

Czy Polacy powtórzą lub przebiją swój dorobek z Sochi, gdzie zdobyli 6 medali w tym aż 4 złote? Przekonamy się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, a do kibicowania zachęcamy już w sobotę 10 lutego, kiedy rozgrany zostanie pierwszy konkurs skoków narciarskich. Trzymamy kciuki!

Wszystkim naszym (i nie tylko) zawodnikom życzymy wspaniałych warunków i powodzenia!

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!