Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Zakwieciło, zabzyczało – wiosna!

W wiosennym „Przekroju” kwiaty, zapylacze, dużo miodu i jeszcze więcej wody. Z okazji wiosennych porządków piszemy sporo o ładzie i bałaganie. Zagłębiamy się w historię Celtów, a także przenosimy się w przyszłość i sprawdzamy, co świat – i nas – czeka już za jakiś czas. Do tego sporo rozmyślamy o nieśmiertelności i z uwagą pochylamy się nad (ludzką i nie tylko) uczciwością. ​​

Wiosenny „Przekrój” już jest!

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Chodzenia po drzewach nie warto zabraniać
2020-03-20 10:00:00
Dla głowy i ciała

Na drzewa!

„Huśtawka”, ok. 1767 r., Jean-Honoré Fragonard
Na drzewa!
Czyta się 1 minutę

Chodzenia po drzewach nie powinno się już zabraniać! Sądzimy nawet, że niebawem lekarze zaczną je przepisywać na receptę. Badacze z University of North Florida wykazali, że wspinanie się na drzewa może znacznie poprawić zdolności poznawcze, przede wszystkim zaś pamięć operacyjną (przydatną nie tylko do tego, by obliczyć coś w pamięci, ale też by zapamiętać nowe informacje podczas rozmowy i sensownie na nie zareagować albo powiązać nowy pomysł z wcześ­niejszymi).

Do tanich wiosennych recept na poprawę zdrowia, czyli spacerów po lesie i chodzenia boso (niekoniecznie po lesie), dodajemy więc wspinaczkę nadrzewną. Bawcie się dobrze i nie podcinajcie gałęzi, na której przysiądziecie!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!