pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Szanowni Państwo!

Chcielibyśmy – na tyle ile to możliwe – umilić Państwu ten trudny czas, dlatego w dniach 20 marca – 20 czerwca udostępniamy wersję cyfrową wiosennego numeru bezpłatnie dla zalogowanych użytkowników. Zapraszamy do czytania i słuchania audio z bieżącego numeru! Przeczytaj wiosenny numer

W związku z zamknięciem wielu punktów sprzedaży prasy, zapraszamy do kupienia papierowej wersji numeru wiosennego w cenie okładkowej, bez dodatkowych kosztów przesyłki. Kup wiosenny numer

Przekrój
Dwa dni przed Międzynarodowym Dniem Patrzenia w Niebo warto umyć okna.
2017-04-12 09:00:00

Międzynarodowy Dzień Mycia Okien

MET Museum
Międzynarodowy Dzień Mycia Okien
Międzynarodowy Dzień Mycia Okien

W przeddzień mycia okien należy zapoznać się z prognozą pogody, gdyż podczas słonecznej aury na szybach mogą pojawiać się smugi, w razie deszczu – łatwo ześlizgnąć się z parapetu, przymrozki zaś niekorzystnie wpływają na szkło, powodując jego kruchość, co z kolei może doprowadzić do destrukcji szyb.

Zatem w wyborze odpowiedniej do wykonania tej czynności pory kluczowa jest kwestia posiadanego ubezpieczenia na życie. W gąszczu samowystarczalnych robotów, inteligentnych ściereczek z mikrowłókien i płynów we wszystkich kolorach tęczy należy rozważyć powrót do tradycyjnych (czyt. babcinych) metod.

Mycie okien dzielimy na trzy etapy: mycie, wycieranie do sucha i nabłyszczanie. Zaczynamy od sporządzenia roztworu cytryny lub octu z wodą (zalecana proporcja to dwie łyżki wybranego składnika na szklankę wody). Jeśli pod ręką mamy noworodka, możemy poprosić go o użyczenie pieluchy tetrowej (czystej) – doskonale wchłonie stróżki wody. Następnie przystępujemy do nabłyszczania (zazdrość sąsiadów z naprzeciwka gwarantowana). Tutaj przydatna okaże się gazeta. Trzeba przekroić ją na kawałki, zgnieść i polerować, polerować, polerować... Nic tak dobrze nie nabłyszcza, jak farba drukarska. Zwolennicy e-wydań mogą ewentualnie sięgnąć po nylonowe pończochy (ich dzień obchodzimy wkrótce, o czym poinformujemy).

Teraz należy zrobić trzy kroki w tył i podziwiać efekt pracy. Przez tak przygotowane okna w grudniu wypatrujemy pierwszej gwiazdki, a w kwietniu – 14. dnia miesiąca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Patrzenia się w Niebo.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!