Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas równowagi!

W jesiennym „Przekroju” szukamy spokoju i pokoju. Zastanawiamy się, jak w przyszłości będzie wyglądać praca i jakie umiejętności już dziś warto pielęgnować. Poznajemy Indie i zachwycamy się polską jesienią. Do tego wielki temat – joga! Czym tak naprawdę jest, a z czym jest nieraz mylona? I jeszcze: odważnie o lęku, chmury i wiatry, pomarańcz w każdej odsłonie, rude lisy i kombucha.

Już jest nowy „Przekrój”!

220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Naturalne oleje pomagają dbać o skórę zgodnie z naturą. Jeden z nich, tłoczony z pestek malin, ...
2022-06-17 09:00:00
zdrowe życie

Malinowy król

zdjęcie: Sebbi Strauche/Unsplash
Malinowy król
Czyta się 1 minutę

Jak dbać o skórę zgodnie z naturą? Używaj naturalnych olejów! Jeden z nich, tłoczony z pestek malin, polecany jest zarówno do pielęgnacji cery tłustej, jak i przeciwnie: suchej. W obu przypadkach pomaga przywrócić równowagę wodno-tłuszczową i łagodzi stany zapalne.

Olej z malin ma intensywnie żółty kolor i delikatny, świeży zapach. Tłoczy się go na zimno z wysuszonych nasion. Składa się w 50% z kwasu linolowego (omega-6), poza tym z kwasu alfa-linolenowego (omega-3), kwasu galusowego, witaminy E oraz karotenoidów.

Aplikujemy go w czystej postaci – wchłania się natychmiast i podobno przeciwdziała powstawaniu zmarszczek. Z pewnością za to nadaje skórze młodzieńczego blasku. Najlepiej jest stosować go na noc zamiast kremu do twarzy. Można też wcierać go w łokcie i kolana albo we włosy.

Część zwolenników naturalnej pielęgnacji stosuje go też w ramach ochrony przeciwsłonecznej, tu jednak warto poczekać na jednoznaczne badania, które stwierdzą, jak wysoką ochronę SPF zapewnia i jak często należy go stosować, aby był skuteczny.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!