Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Wszystkich zainteresowanych polskim sportem zachęcamy do wspierania rodaków, którzy będą walczyć ...
2018-09-12 06:00:00
kultura fizyczna

Kibicujemy naszym siatkarzom!

zdjęcie: poland2014.fivb.org
Kibicujemy naszym siatkarzom!
Kibicujemy naszym siatkarzom!

Już w tym tygodniu polscy siatkarze rozpoczynają grę na mistrzostwach świata w swojej dyscyplinie. W odróżnieniu od kopiących piłkę kolegów nie reklamują jednak z tego powodu wszystkich możliwych produktów, nie grają też o wyjście z grupy czy jeszcze szybszy powrót do domu. Polacy będą bronić tytułu mistrza świata, który zdobyli cztery lata temu.

W niedzielę (9 września) rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Turniej po raz pierwszy zorganizowały dwa kraje: Bułgaria i Włochy. Cztery lata temu siatkarski mundial odbył się w Polsce. Wspomagani dopingiem kibiców i prowadzeni przez Stéphane’a Antigę Biało-Czerwoni wznieśli się na siatkarskie wyżyny. Wygranym 3:1 finałowym meczem z Brazylią podsumowali cały turniej i spełnili swoje marzenia, zostając mistrzami świata.

Choć od 2014 r. skład „złotej drużyny” znacznie się zmienił – odeszli m.in. Paweł Zagumny czy Krzysztof Ignaczak – do gry weszło nowe pokolenie utalentowanych 20-latków, które bez obaw podchodzi do kwestii obrony tytułu. Zmiana nastąpiła też na pozycji głównego szkoleniowca reprezentacji – Francuza Antigę zmienił Belg Vital Heynen. Antiga, kochany przez fanów i noszony na rękach po zdobyciu tytułu, z czasem padł ofiarą własnego sukcesu i rozstał się ze swoim mistrzowskim zespołem. Dziś Biało-Czerwoni znajdują się na trzeciej pozycji w światowym rankingu siatkarzy, a dla wielu ekspertów są pewnymi kandydatami, jeśli nie do obrony tytułu, to na pewno do miejsca w strefie medalowej.

Do udziału w MŚ zakwalifikowały się 24 drużyny. W pierwszej fazie podzielono je na cztery grupy – w każdej jest po sześć państw. Polska znajduje się w grupie D razem z Iranem, Bułgarią, Kubą, Finlandią i Portoryko. Wszystkie mecze pierwszej fazy odbywają się na tym samym obiekcie – w przypadku naszej drużyny jest to Pałac Kultury i Sportu w Warnie.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Wszystkich zainteresowanych polskim sportem zachęcamy do wspierania rodaków, którzy będą walczyć o najcenniejsze siatkarskie trofeum. Pierwszy pojedynek Polacy stoczą z Kubą – w środę 12 września. Warto też zarezerwować sobie czas na obejrzenie ostatniego meczu grupy D, w którym zagramy ze współgospodarzami turnieju – Bułgarią.

 

Oto harmonogram gier całej grupy D:

12 września, środa
Iran – Portoryko (16.00)
Kuba – Polska (19.30)

13 września, czwartek
Portoryko – Polska (16.00)
Iran – Bułgaria (19.30)

14 września, piątek
Finlandia – Kuba (16.00)
Bułgaria – Portoryko (19.30)

15 września, sobota
Kuba – Iran (16.00)
Polska – Finlandia (19.30)

16 września, niedziela
Portoryko – Finlandia (16.00)
Kuba – Bułgaria (19.30)

17 września, poniedziałek
Kuba – Portoryko (16.00)
Iran – Polska (19.30)

18 września, wtorek
Finlandia – Iran (16.00)
Bułgaria – Polska (19.30)

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!