pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści
Przekrój
Wszystkich zainteresowanych polskim sportem zachęcamy do wspierania rodaków, którzy będą walczyć ...
2018-09-12 06:00:00
kultura fizyczna

Kibicujemy naszym siatkarzom!

zdjęcie: poland2014.fivb.org
Kibicujemy naszym siatkarzom!
Kibicujemy naszym siatkarzom!

Już w tym tygodniu polscy siatkarze rozpoczynają grę na mistrzostwach świata w swojej dyscyplinie. W odróżnieniu od kopiących piłkę kolegów nie reklamują jednak z tego powodu wszystkich możliwych produktów, nie grają też o wyjście z grupy czy jeszcze szybszy powrót do domu. Polacy będą bronić tytułu mistrza świata, który zdobyli cztery lata temu.

W niedzielę (9 września) rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. Turniej po raz pierwszy zorganizowały dwa kraje: Bułgaria i Włochy. Cztery lata temu siatkarski mundial odbył się w Polsce. Wspomagani dopingiem kibiców i prowadzeni przez Stéphane’a Antigę Biało-Czerwoni wznieśli się na siatkarskie wyżyny. Wygranym 3:1 finałowym meczem z Brazylią podsumowali cały turniej i spełnili swoje marzenia, zostając mistrzami świata.

Choć od 2014 r. skład „złotej drużyny” znacznie się zmienił – odeszli m.in. Paweł Zagumny czy Krzysztof Ignaczak – do gry weszło nowe pokolenie utalentowanych 20-latków, które bez obaw podchodzi do kwestii obrony tytułu. Zmiana nastąpiła też na pozycji głównego szkoleniowca reprezentacji – Francuza Antigę zmienił Belg Vital Heynen. Antiga, kochany przez fanów i noszony na rękach po zdobyciu tytułu, z czasem padł ofiarą własnego sukcesu i rozstał się ze swoim mistrzowskim zespołem. Dziś Biało-Czerwoni znajdują się na trzeciej pozycji w światowym rankingu siatkarzy, a dla wielu ekspertów są pewnymi kandydatami, jeśli nie do obrony tytułu, to na pewno do miejsca w strefie medalowej.

Do udziału w MŚ zakwalifikowały się 24 drużyny. W pierwszej fazie podzielono je na cztery grupy – w każdej jest po sześć państw. Polska znajduje się w grupie D razem z Iranem, Bułgarią, Kubą, Finlandią i Portoryko. Wszystkie mecze pierwszej fazy odbywają się na tym samym obiekcie – w przypadku naszej drużyny jest to Pałac Kultury i Sportu w Warnie.

Wszystkich zainteresowanych polskim sportem zachęcamy do wspierania rodaków, którzy będą walczyć o najcenniejsze siatkarskie trofeum. Pierwszy pojedynek Polacy stoczą z Kubą – w środę 12 września. Warto też zarezerwować sobie czas na obejrzenie ostatniego meczu grupy D, w którym zagramy ze współgospodarzami turnieju – Bułgarią.

 

Oto harmonogram gier całej grupy D:

12 września, środa
Iran – Portoryko (16.00)
Kuba – Polska (19.30)

13 września, czwartek
Portoryko – Polska (16.00)
Iran – Bułgaria (19.30)

14 września, piątek
Finlandia – Kuba (16.00)
Bułgaria – Portoryko (19.30)

15 września, sobota
Kuba – Iran (16.00)
Polska – Finlandia (19.30)

16 września, niedziela
Portoryko – Finlandia (16.00)
Kuba – Bułgaria (19.30)

17 września, poniedziałek
Kuba – Portoryko (16.00)
Iran – Polska (19.30)

18 września, wtorek
Finlandia – Iran (16.00)
Bułgaria – Polska (19.30)

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!