Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Czas ucieka – „Przekrój” czeka!

W zimowym „Przekroju” przenosimy się do Lewantu! Smakujemy libańskie jedzenie, podziwiamy Aleppo i zastanawiamy się nad Tel Awiwem. Poza tym sprawdzamy, co para noblistów z ekonomii Duflo i Banerjee mówią o światowym ubóstwie. Opisujemy Gaję i jej twórcę Jamesa Lovelocka. Naprawdę dużo piszemy też o tym, dlaczego warto się tulić (nie tylko w zimie). I do tego: niedźwiedzie – białe, brunatne i czarne, nabiał i warzywa, a także przyroda w plenerze i w muzeum.

Już jest nowy „Przekrój”!

196 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Strzeżcie się! Katalog grzybowych przestępców z narażeniem życia przygotowało trio
2020-09-18 09:00:00
Grzyby przestępcy
Czyta się 1 minutę

Złośliwa Kurka – podróżując ładą samarą przez Małopolskę w 1985 r. (tzw. rajd Złośliwej Kurki), Kurka naciągała mieszkańców mijanych wiosek i miast. A to udawała małą kurę i kradła jajka z kurników, a to wmówiła Janowi Z., hydraulikowi, że do remontu potrzebuje „właściwego kurka”, po czym go pobiła i zabrała narzędzia. Zatrzymana, powiedziała jedynie: „O cholera!”.

Fałszerz Prawdziwek – tylko w roku 2015 w Warszawie i Krakowie wprowadził do obiegu fałszywe banknoty o równowartości 14 mln złotych. Nieuczciwy grzyb wykorzystywał fakt, że nikt nie uwierzyłby, iż ktoś o imieniu Prawdziwek może być fałszerzem.

Łotewski Rydz Kłamca – oszukał wielu Łotyszy. Chytry grzyb obiecywał im pieniądze, w istocie jednak dawał puste sakiewki. Jak ustaliła policja, podstępny mleczaj wykorzystał powszechną wiarę w przysłowie „lepszy rydz niż nic”.

Uwodziciel Maślak – robiąc maślane oczy, oszukał i wykorzystał 21 kobiet, które dawały mu pieniądze, kosztowności, mieszkania. Sprawa była tym bardziej bulwersująca, że podczas przesłuchań na komendzie okazało się, że Maślak nie miał oczu.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Oszust Podgrzybek – grzyb, który podświadomie podszywa się pod grzyba. Ostatnio widziany pod Kaliszem, gdzie powalił swoją ofiarę podstępnym podbródkowym i okradł ją z podbieraka na ryby oraz podwiązek.

Kozak John – w ciągu zaledwie dwóch tygodni ten wojowniczy grzyb wywołał 20 bójek w pubach i tawernach w angielskim Sout­hamp­ton. Krewkiego podstawczaka aresztowała w końcu policja.

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!