Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

Zakwieciło, zabzyczało – wiosna!

W wiosennym „Przekroju” kwiaty, zapylacze, dużo miodu i jeszcze więcej wody. Z okazji wiosennych porządków piszemy sporo o ładzie i bałaganie. Zagłębiamy się w historię Celtów, a także przenosimy się w przyszłość i sprawdzamy, co świat – i nas – czeka już za jakiś czas. Do tego sporo rozmyślamy o nieśmiertelności i z uwagą pochylamy się nad (ludzką i nie tylko) uczciwością. ​​

Wiosenny „Przekrój” już jest!

Aż 220 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Transkrypcje ze szczytu GRZYB 22 przygotowała grupa
2020-09-18 09:00:00

Grzybopolityka

ilustracja: Igor Kubik
Grzybopolityka
Czyta się 1 minutę

Maślak: Zacznijmy od tego, że pani intencje nie są jasne. Czy grzyby byłyby pod pani rządami bezpieczne? A co, jeśli wpuści pani do lasu kury?

Kurka: Panie przewodniczący, żarty z nazwiska, naprawdę? Odpowiem w pana stylu: niech pan swój program przemyśli, a nie się nad nim rozmaśla.

Podgrzybek: Proszę państwa, do sedna. Wasze pomysły na przyrost grzybni?

Maślak: Proszę bardzo – konkrety, a nie obietnice: preferencyjne warunki wzrostu maślaków, dodatkowe miejsca w ściółce dla maślaków, program „Maślak na swoim”, dolewki deszczówki dla młodych maślaków, program „Maślak + Maślak + Maślak”. Maślana grzybnia będzie rosnąć jak maślaki po deszczu!

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Kurka: Panu przewodniczącemu własny kapelusz przesłonił cały świat. Nie mogę słuchać tego grzybofobicznego bełkotu. Proszę mnie wynieść ze studia.

Podgrzybek: Proszę państwa, musimy kończyć naszą debatę. Grzybiarze! Ratuj się, kto może!

Maślak: Ale jak???

Maślak, Kurka, Podgrzybek: AAAAAAAaaaa…!!!

Data publikacji:

Wszystko Będzie Dobrze

Trio komediowo-muzyczne: Maciej Kaczyński („Facecje”, „Przygody Misia Klopsa”), Maciej Sosnowski (Polska Akademia Nauk) i Grzegorz Uzdański („Nowe wiersze sławnych poetów”, „Wakacje”). Piszą miniatury, scenariusze i skecze oraz nagrywają płyty (tzn. jedną, ale o kosmosie). Występują na żywo w Resorcie Komedii i Klubie Komediowym z ciągle zmieniającym się programem skeczy i piosenek. Mają kanał na YouTubie i wciąż liczą, że stanie się bardzo popularny, choć to się jakoś nie dzieje.

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!