pixel Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

 

Halo, tu "Przekrój", Twoja lektura na jesienne dni, a w niej wszystko: od literatury po rozrywkę. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe, więc nie zwlekaj dłużej!

Kup numer jesienny

Jesienią działaj z głową. Jesienny numer kwartalnika możesz zamówić z dostawą do domu i w zestawie z zeszytem krzyżówek. Przesyłki na terenie Polski są (nadal!) darmowe.

Kup numer jesienny z krzyżówkami
Przekrój
Wakacje już prawie za nami, ale niektórzy dopiero szykują się na plażowe wyjazdy. Pogoda dopisuje, ...
2017-06-20 00:00:00
kultura fizyczna

Gry i zabawy plażowe

zdjęcie: Wojtek Antonów
Gry i zabawy plażowe
Gry i zabawy plażowe

Choć poleżeć na plaży jest bardzo miło, to jednak w „Przekroju” skłaniamy się do propagowania aktywniejszych form wypoczynku. I tak zamiast wchłaniania promieniowania UV w pozycji horyzontalnej proponujemy następujące plażowe zajęcia.

Nasz redakcyjny numer jeden – bule. Gra polega na rzucaniu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej kulki zwanej świnką. Wygrywają zespół lub osoba, których bule w serii rzutów znajdą się najbliżej świnki. Choć gra ma śródziemnomorski, francuski rodowód, świetnie sprawdza się latem na plaży w Dębkach. Grać mogą wszyscy – im więcej zespołów, tym weselej.

Jeśli tylko na plaży znajdzie się piłka, to znajdą się też chętni do jej podbijania – w Polsce każdy umie grać w nieśmiertelną siatkówkę plażową. Szybki mecz lub podbijanie na rekord odbić – zasady są dowolne, chodzi o to, żeby się poruszać!

„Latający talerz” lata dzięki sile noś­nej wytwarzanej na skutek różnicy ciśnienia nad dyskiem oraz pod nim. Lot jest stabilizowany przez ruch obrotowy. Zabawa polega na rzucaniu i chwytaniu talerza. Rzucamy do siebie wzdłuż i wszerz plaży, można też grać zespołowo, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Skimboard, czyli „surfing dla ubogich”. Nad Bałtykiem zwykle brakuje fal, jednak świetnie można się pobawić na tworzących się na plaży kałużach. Skimboard jest cienką i niedużą deską, którą rzucamy na płytką wodę i wskakując na nią, suniemy po powierzchni, udając surferów. Bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!