Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

O wiośnie mamy zielone pojęcie!

Kiedy wszystko się dopiero rodzi i rozwija, wiosenny „Przekrój” nadlatuje w pełnym rozkwicie! W najnowszym wydaniu piszemy z rozwagą o równowadze, z odwagą o strachu, z uwagą o bałtyckich krajach, z miłością o wróblach i z zachwytem o zieleni i porankach. Zachęcamy do czytania!

Kup wiosenny „Przekrój”!

188 stron do czytania przez trzy miesiące. „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do przeglądania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Zamów i ciesz się lekturą – tylko tutaj w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
„Przekrój” przekształca się w Fundację Przekrój, ale nie traci swojego wyjątkowego charakteru. ...
2018-12-05 10:15:00
Fundacja Przekrój

Ponad 70 lat historii kultowego tygodnika, jakim był „Przekrój”, wpłynęło wyjątkowo twórczo na życie kulturalne w naszym kraju. Na jego łamach publikowali polscy nobliści – Wisława Szymborska i Czesław Miłosz. U boku Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Stanisława Lema dorastał Sławomir Mrożek. Barbara Hoff kreowała nowe mody, a autorka Demokratycznego savoir-vivre’u Janina Ipohorska radziła, jak żyć. Plewiński, Mróz, Lengren, Szaniawski, Macedoński – lista twórców jest imponująca. Jednak w historii „Przekroju” ważny jest nie tylko okres, gdy jego redaktorami naczelnymi byli Marian Eile i Mieczysław Czuma. Jeszcze całkiem niedawno na jego łamach zadebiutował choćby Marek Raczkowski.

Pamiętając o tradycji „Przekroju” i o jego twórcach, nasz zespół redakcyjny spędził wiele godzin w archiwach. To doświadczenie było fundamentalne podczas tworzenia nowego pomysłu na magazyn. Przypomnieliśmy Czytelniczkom i Czytelnikom, skąd pochodzimy, ale również określiliśmy na nowo naszą tożsamość, wydając kolejne numery. Ta formuła spotkała się z dużym uznaniem, co jednak nie oznacza, że pismo wspólnie z zespołem wciąż nie przechodzi ewolucji. Dlatego w naturalny sposób przyszedł czas na postawienie kolejnego ważnego kroku. Ponieważ sam magazyn, nasza filozofia i wszystkie idące za nią decyzje nie mają charakteru komercyjnego, przekształciliśmy się w Fundację Przekrój. Będziemy ją rozwijać, pielęgnując tym samym tradycję dawnego tygodnika. Pragniemy uczestniczyć w tworzeniu świata, w którym chcielibyśmy żyć, wiedząc o tym, że wszyscy mamy siłę, aby móc go zmieniać. Piękno każdego człowieka manifestuje się w talencie, którego można używać w tym celu. To, czego się podejmujemy, pozwoli nam w szerszym stopniu uczestniczyć w życiu społecznym, tym samym wnosząc do niego takie wartości, jak zdrowie, wdzięczność, rozwój, entuzjazm czy miłość. W dodatku już za chwilę będziemy mogli otworzyć się na świat, publikując większość naszych treści na stronie internetowej również w języku angielskim.

Od tej chwili właścicielem „Przekroju” jest Fundacja, stając się tym samym niezależną instytucją. W tym miejscu, z racji mojej nowej funkcji przewodniczącego Rady Fundacji, chcę podziękować naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, Autorom, Współpracownikom oraz całemu Zespołowi za wszystko, czego wspólnie udało się dokonać do tej pory. Jestem pewien, że ta decyzja otwiera przed nami wiele nowych możliwości, nadając temu, czym się zajmujemy, inną rangę. Szczególne gratulacje składam prezes zarządu Fundacji Monice Sękowskiej oraz pozostałym członkiniom zarządu – Marcie Wardin i Joannie Domańskiej. Funkcję redaktor naczelnej ze spokojem powierzam Miładzie Jędrysik.

Ukłony

Tomek Niewiadomski

Piątka dla PRZEKROJU? A może dziesiątka? Wspierając Fundację PRZEKRÓJ, wspierasz rzetelność, humor i czar.

* Pola wymagane

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!