Page 18FCEBD2B-4FEB-41E0-A69A-B0D02E5410AERectangle 52 Przejdź do treści

„Przekrój” – poznaj nasze czułe struny!

Ta jesień jest pełna czułości! A już na pewno jest jej pełen jesienny „Przekrój”. W nowym numerze piszemy o tym, jak czułością zmieniać świat, a także o: mądrej edukacji, hologramach, grzybach (też tych, wiadomo których), dojrzałości i Inkach. Zastanawiamy się, czym jest prawda i jak opisać piękno. 196 stron do czytania przez trzy miesiące!

Kup numer na jesień

Jesienny „Przekrój” w nowym formacie jest wygodniejszy do czytania i idealnie mieści się w skrzynce pocztowej. Tylko na stronie Przekroj.pl w niższej cenie. Sprawdź!

Przekrój
Nasze mózgi gustują w towarach we współczesnym świecie deficytowych. O tym, że lubią lenistwo ...
2020-06-19 10:00:00
zdrowe życie

Czy dbasz o szczęście własnego mózgu?

Czy dbasz o szczęście własnego mózgu?

No właśnie! A warto!

Czyta się 1 minutę

Nasze mózgi gustują w towarach we współczesnym świecie deficytowych. Lubią lenistwo, lubią ciszę, nie mają sobie za złe bezproduktywności.

Wszystko wokół nas jest zorganizowane tak, byśmy wchodzili w interakcje z jak największą liczbą bodźców. Jeśli praca, to tylko w nadmiarze, do upadłego, najlepiej w zatłoczonym open spasie. Modnie jest multitaskować. Zaleca się wykorzystywanie każdej chwili do cna. Stoisz w kolejce? Posłuchaj audiobooka! Gotujesz? Powtarzaj słówka w obcym języku. Oglądasz film? Nie zapomnij zerkać od czasu do czasu w telefon!

Tu i ówdzie pojawiają się już nieśmiałe nawoływania do pozwolenia sobie na większy luz. I to wcale nie od leniuchów i obiboków, ale dziennikarzy z szacownego „New York Timesa”, a nawet naukowców z prawdziwych, dosyć starych, uniwersytetów! Słodkie nicnierobienie wyzwala kreatywność i – uwaga! – zwiększa wydajność umysłową. A ta w naszej kulturze gloryfikującej aktywność 24/7 jest przecież niezwykle ceniona.

Zamów prenumeratę cyfrową

Z ostatniej chwili!

U nas masz trzy bezpłatne artykuły do przeczytania w tym miesiącu. To pierwszy z nich. Może jednak już teraz warto zastanowić się nad naszą niedrogą prenumeratą cyfrową, by mieć pewność, że żaden limit Cię nie zaskoczy?

Co konkretnie należy robić, żeby nic nie robić? Od czasu do czasu unikać towarzystwa innego niż własne. O telefonie zapomnieć i wyjść z domu bez niego. Posiedzieć w ciszy. Poleżeć w bezruchu. W parku bezrefleksyjnie patykiem w ziemi grzebać. Zwolnić!

Wszyscy musimy zwolnić i koniecznie wpisać sobie do kalendarzy: Nie robić nic, asap!

Daniel Mróz – rysunek z archiwum, nr 599/1956 r.
Daniel Mróz – rysunek z archiwum, nr 599/1956 r.

Data publikacji:

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!

okładka
Dowiedz się więcej

Prenumerata
Każdy numer ciekawszy od poprzedniego

Zamów już teraz!